Dějepisci v Chebu

Dějepisci v Chebu

Dějepisci v Chebu

27. listopadu 2019

Ve středu 20. 11. se vydali soutěžící z naší školy ve složení Lucie Pochylová, Ondřej Polák a Karel Maryško za doprovodu pana učitele Žitného na celostátní dějepisnou soutěž gymnázií České a Slovenské republiky do Chebu.

Cesta začala vylitou kávou na libereckém nádraží a následným drobným konfliktem s místním pracovníkem úklidu. Následně pan učitel usoudil, že vše určitě dobře dopadne, jelikož tyto nehody prý nosí štěstí. Jinak cesta do Chebu proběhla poklidně a bez problémů. V Chebu jsme se seznámili s týmem dějepisců z Hořic, neboť jejich dějepisář byl známý našeho pana učitele. Po dlouhé cestě nám všem samozřejmě vyhládlo, tudíž jsme zavítali do místní hospůdky U Jiřího, kde měli opravdu výtečnou kachnu.

Ubytování jsme měli zajištěno ve Františkových Lázních v nádherném hotelu Pyramida. Hotel nám byl totiž ještě na poslední chvíli změněn právě na Pyramidu, a tak jsme si dokonce o jednu hvězdu polepšili. Shodou okolností měl hořický tým ubytování v témže hotelu, takže jsme se s ním nejenom spřátelili, ale dokonce i společně učili na nadcházející soutěžní den.

Ve čtvrtek ráno, samozřejmě po bohaté snídani, jsme byli odvezeni autobusem z hotelu ve Františkových Lázních na místo konání akce v Chebu. Soutěžili jsme celkem ve čtyřech kolech, mezi kterými byly vždy dvacetiminutové přestávky, které jsme vyplnili konzumací velmi bohatého cateringu. Náplní testů byly ať už konkrétní otázky, ale také například poznávačka osobností této doby, filmů, projevů, ale i písní.

Po skončení soutěže jsme naložili tradičně velké množství historických knih do kufrů a vyrazili autobusem směr Praha, kam jsme po přibližně třech hodinách také dorazili. Bohužel jsme neměli místenky do dalšího autobusu do Jablonce, a tak jsme si museli dvě hodiny počkat na volný autobus. Naštěstí jsme mohli tento volný čas strávit večeří v nákupním středisku Černý Most.

Dějepisná soutěž se nám všem moc líbila a věříme, že v příštím roce se nám na výsledkové listině podaří vyšplhat zase o trošku výš …

 

Ondřej Polák, V7.A