EKOzvonec a je konec!

EKOzvonec a je konec!

30. června 2017

Závěr školního roku byl na Randovce ve znamení ekologie.

Celkem 21 stanovišť v režii vyučujících a studentů Semináře aktuální svět během čtvrtečního EKOdne prověřilo znalosti a dovednosti 56 týmů studentů, kteří se na nich 620× pokusili dosáhnout maximálního desetibodového skóre.

Pro vítěze upekly studentky SAS krásné tematické EKOdorty, borůvkové muffiny a máslové sušenky, které jim byly předány na slavnostním zakončení školního roku.

Vyhlášena byla také speciální cena pro autorku nezapomenutelného EKOkostýmu, Kačku Knížkovou, která budila svým dokonalým outfitem v den soutěže zaslouženou pozornost. Odměnou jí kromě sladké čokolády byla i poukázka do prodejny Jo-Bio, které tímto děkujeme za sponzorský dar.

Samotnému EKOdni však předcházela řada jiných, zdánlivě ne tolik viditelných aktivit studentů SAS.

Ve vestibulu byly instalovány interaktivní EKOpanely a po škole rozvěšeny plakáty s různými zajímavostmi spjatými s enviromentální tematikou. Vědomosti z nich získané mohli studenti zúročit v průběhu soutěže na stanovišti EKOkvíz.

Ve městě proběhl výzkum s cílem zjistit, jak obyvatelé města Jablonec n./N. třídí odpad, bylo natočeno interview se zaměstnanci firmy Marius Pedersen a. s., která ve městě zajišťuje svoz odpadu, a kromě toho SASáci navštívili bezobalovou prodejnu, o níž vydali článek. Vznikla také reportáž o tom, jak se v supermarketech nakládá s přebytky potravin a jejich obaly.

Všechny tyto výstupy byly publikovány na facebookové stránce EKOrandovka, na které bylo možno prakticky denně zaznamenat nějaký zajímavý článek související s životním prostředím. Mezi sdílenými materiály byly i fotografie z řady drobných volnočasových úklidových akcí, kdy studenti SAS pomáhali našemu městu od papírků, obalů nebo plechovek a snažili se tak vyburcovat ostatní k podobným aktivitám.

Na závěr nezbývá než poděkovat vedení za důvěru a svolení akci zorganizovat, učitelům za jejich práci pro stanoviště, studentům za účast v soutěži a hlavně SASákům za každou drobnost, kterou pro tento závěr roku udělali. Krásné léto všem!