Exkruze Praha – Rudolfinum a Klementinum

Exkruze Praha – Rudolfinum a Klementinum

27. listopadu 2017

Ve čtvrtek 16. listopadu se část sexty pod vedením paní profesorky Beranové vypravila do Prahy za uměním. V 7:15 jsme se sešli před školou a vyrazili do Prahy, a i když jsme se ke škole ještě vraceli, jelikož jsme zapomněli podklady a seznamy nutné k proškolení o BOZP, na místo určení jsme dojeli docela včas.

Vystoupili jsme nedaleko od první výstavy, takže nám stačilo dojít během několika málo minut k Vltavě, překročit ji po Mánesově mostě a už jsme stáli na  náměstí Jana Palacha, kde se nachází Rudolfinum. To je stará, historická a také krásná budova skýtající v sobě galerii, kde se zrovna nacházela výstava Krištofa Kintery s názvem Nervózní Stromy. Expozice byla rozsáhlá a zajímavá, díky komentářům a vysvětlením paní Beranové byla ještě o to působivější. Každý si zde našel svoje, a myslím, že se tam nikdo nenudil.

Měli jsme ještě dvě další zastávky za uměním, v té první jsme si mohli prohlédnout spousty obrazů a nemálo soch od Jaroslava Róny, nejednalo se již o čistě moderní umění, ale spíš o normálnější a klasičtější expozici. Bylo to zase něco jiného a také si to většina z nás užila. Poslední zastávka byla u gigantické otáčecí sochy Franze Kafky poblíž Václavského náměstí.

Potom nás čekal už jenom pozdní oběd v Palladiu, krátký rozchod a naplněni uměním a poznáním jsme se vypravili na cestu domů. Den byl opravdu dobře užitý a děkujeme paní Beranové, že nás na takovouto akci vzala.

Studenti V6.A