Exkurze do Drážďan aneb Dobrodružství v chládku

Exkurze do Drážďan aneb Dobrodružství v chládku

9. ledna 2010

Jeden mrazivý čtvrtek se naše třída V6.A společně s paní profesorkou Seidlovou a panem Míčou vydala za poznáním německých památek a tradic do nedalekých Drážďan.

Drážďany jsou především historickým městem s četnými památkami, naše exkurze směřovala za zběžným poznáním alespoň některých z nich. Vše začalo docela nevinně prohlídkou města. Vyhřátí z vlaku jsme vykročili vstříc novým poznatkům a dobrodružstvím. Krátkými referáty ať už v němčině, nebo francouzštině jsme se vzájemně seznámili s danými místy. Drážďany jsou docela velké, a tak než jsme je prošli, začali ti zimomřivější z nás mít problémy. Po prohlídce si přišli na své i milovníci nákupů, protože jsme navštívili tradiční vánoční trhy, které k Drážďanům v tomto období neodmyslitelně patří stejně tak jako „Bratwurst“, ovoce v čokoládě a další pochoutky, které jsme samozřejmě ochutnali.

Čas trávený v Drážďanech se bohužel chýlil ke konci, a tak jsme vyrazili zpět na nádraží. Doprava zpět do Čech byla velice dobrodružná a zábavná, dokonce se špetkou adrenalinu. Počáteční zmatky v Drážďanech jsme ale s nadhledem pomocí drobné změny původního plánu vyřešili. Meziměstským vlakem jsme se zanedlouho dostali do Žitavy, odkud nám bohužel (nebo bohudík) navazoval spoj až téměř za 2 hodiny, a tak jsme se vydali na prohlídku tohoto města, což bylo pro nás jakýmsi bonusem. V pozdějších večerních hodinách jsme promrzlí až na kost přijeli zpět do Jablonce. Díky schopnosti zachovat chladnou hlavu, kterou jsme v tento náročný den prokázali my i kantoři, jsme se dočkali šťastného shledání s rodinami. Exkurze byla povedená a měla velice příjemnou atmosféru díky nám i profesorům, nikdo z nás neměl větší problémy s podchlazením, a tak jsme se vzhledem ke zdravotnímu stavu mohli příští den ráno vydat do školy. Kéž bude takovýchto akcí více i v dalším roce.