Exkurze do Drážďan

Exkurze do Drážďan

4. prosince 2008

Ve středu 3. prosince navštívila téměř celá 3.A s doprovodem p. Seidlové a p. Podoubského naše sousedy na západě…

Vydali jsme se do nedalekých Drážďan ve velmi brzkou hodinu a všichni jsme se těšili na prohlídku Hygienického muzea a historického centra Drážďan s adventními trhy.

Po necelých čtyřech hodinách cesty vlakem jsme konečně uviděli tabuli s nápisem Dresden – Hauptbahnhof. Hned po našem příjezdu jsme zamířili do Hygienického muzea, kde jsme strávili 2 hodiny prohlídkou poutavé expozice o lidském těle a psychice. Exponáty byly nejen poučné, ale i zajímavé a nejednomu z nás z pohledu na ně naskakovala husí kůže.

Po ukončení prohlídky jsme se vypravili do historického centra, kde jsme měli možnost shlédnout historické budovy, kterými se Drážďany právem pyšní. První nás zaujal barokní Frauenkirche, Saská státní opera Semperoper a samozřejmě známý Zwinger s galerií výtvarného umění a překrásnou zahradou. Bohužel kvůli nedostatku času mnozí z nás neocenili symboly Drážďan a mysleli pouze na všudypřítomné Bratwursty. Adventními trhy jsme nasáli tu pravou vánoční atmosféru a poté už nás čekal šťastný návrat domů.