Exkurze do Parlamentu ČR 2017

Exkurze do Parlamentu ČR 2017

7. listopadu 2017

Během dvou říjnových pondělků (16.10. a 30. 10. 2017) se třídy 2.A a V6.A vydaly v rámci předmětu ZSV na již tradiční exkurzi do Parlamentu ČR v Praze. Studenti se seznamovali s činností a prostorami obou komor.

Na úvod zhlédly třídy v informačním středisku krátký dokument, který seznamoval s funkcemi a činností Poslanecké sněmovny a s historií českého parlamentarismu. Studenti poté za doprovodu průvodce prošli sněmovními prostorami a měli možnost prohlédnout si mimo jiné předsálí jednacího sálu Sněmovny a v případě druhé skupiny i samotný zrenovovaný sál, který první skupina z důvodu rekonstrukce navštívit nemohla. Dalšími zastávkami byly reprezentační prostory či tiskové středisko, odkud jsou vysílány rozhovory s poslanci.

Krátkou procházkou jsme se přesunuli do Valdštejnského paláce, který je sídlem Senátu. I zde si studenti vyslechli základní informace o významu a činnosti horní komory     a za doprovodu průvodkyně nahlédli do krásných historických síní paláce včetně původní konírny, která nyní v upravené podobě plní funkci jednacího sálu. Tečkou za celou akcí byla procházka pro Valdštejnské zahradě.

Obě exkurze se staly příjemným a názorným doplněním aktuálně probírané látky, která se věnuje problematice politologie.