Exkurze do parlamentu ČR

Exkurze do parlamentu ČR

Exkurze do parlamentu ČR

11. prosince 2019

Jako každý rok, tak i letos jsme se vydali v rámci předmětu ZSV do Prahy s cílem prohlédnout si místa, kde vznikají zákony České republiky, schvaluje se rozpočet 

a projednávají další  důležité záležitosti státu. Řeč je o Poslanecké sněmovně a Senátu České republiky.

Dva pondělky na přelomu listopadu a prosince se nám tak dostalo možnosti nahlédnout do prostor obou komor. Na úvod prohlídky jsme zhlédli krátké dvacetiminutové video o historii českého parlamentarismu a po něm následovaly obě prohlídky. Měli jsme možnost prohlédnout si také jednací sály, na které se těší studenti nejvíce. 

Sněmovnu nám více priblížil v několika málo minutách i poslanec Feri, kterého jsme při prohlídce potkali a který, ačkoliv se věnoval své skupině studentů, nám nechal nahlédnout třeba do návrhu zákona či do poslaneckého průkazu. Prohlídka Valdštejnského paláce, sídla Senátu, poté působila spíše jako návštěva zámku, kdy nám byly popisovány staré a cenné malby, kusy starožitného nábytku a představena historická postava Albrechta z Valdštejna, který celý komplex nechal postavit. 

Na závěr exkurze zbyla krátká pauza na oběd a po ní jsme celkem unavení nasedli před třetí hodinou odpolední do autobusu směr Jablonec. Všem zúčastněným děkuji a budu se těšit na další podobnou výpravu. 

 

Iva Skořepová