Exkurze do Židovského města v Praze

Exkurze do Židovského města v Praze

Exkurze do Židovského města v Praze

25. dubna 2022

Třída V5.A se vydala ve čtvrtek 21. dubna na celodenní exkurzi do Prahy za účelem dozvědět se něco více o Židech a jejich tradicích. Celá exkurze probíhala pod dozorem naší třídní učitelky Lenky Sejnové a Ivy Skořepové. Naší první zastávkou bylo Židovské muzeum: Informační a rezervační centrum, odtud jsme se vydali na přednášku, kde jsme se dozvěděli řadu informací. Od jejich tradičního oblečení, přes svátky a události, až po typické jídlo. Většina získaných informací pro nás byla nová.

Po přednášce jsme se vydali do samotných synagog. Jako první jsme navštívili Staronovou synagogu, kde nám paní průvodkyně řekla zajímavosti o synagoze. V každé z nich museli mít chlapci zakryté hlavy jarmulkou (čepička). Navštívili jsme ještě Maiselovu a Pinkasovu synagogu, která je více zaměřena na oběti holokaustu.

Poslední zastávkou byl Židovský hřbitov. Na tomto hřbitově jsou Židé pochováni ve vrstvách, proto je zde tolik kamenů. Celá exkurze byla velmi poučná a všem bych doporučila se do Židovského města podívat.

Nikita Šťastná, V5.A