Exkurze francouzštinářů do hlavního města

Exkurze francouzštinářů do hlavního města

Exkurze francouzštinářů do hlavního města

26. června 2021

V pondělí 21.6. se francouzštináři z V3.A a V4.A se svými učitelkami francouzštiny vydali na exkurzi do Prahy.

Prohlídka začala na Náměstí Republiky, kde jsme vystoupili z metra a pokračovali Celetnou ulicí na Staroměstské náměstí. Odtud jsme vyrazili k řece, kterou jsme po Mánesově mostě přešli a vystoupali Starými zámeckými schody až na Hrad, kde jsme museli ve stínu vstupní brány trochu zchladnout, protože takový výšlap v tropickém vedru dal zabrat i mladším ročníkům. Z Hradu jsem sestoupili Nerudovou ulicí na Malostranské náměstí, nakoupili proviant a vydali se na piknik na Kampu. Pak jsme po Karlově mostě opět přešli Vltavu a po nábřeží se vydali k Národnímu divadlu a poté směrem k Václavskému náměstí. Cestou jsme se ještě stihli podívat na hlavu Franze Kafky a polystyrenového koně v Lucerně od Davida Černého. Exkurzi jsme ukončili krátkým rozchodem na Václavském náměstí.

V průběhu prohlídky měli žáci kvarty připravených 14 stručných referátů ve francouzštině o památkách, které jsme navštívili, a na zpáteční cestě domů pak všichni v autobuse vyplňovali krátký kvíz.

Navzdory tomu, že se 21. června slaví v celé Evropě svátek hudby, nepotkali jsme v pražských ulicích kromě pár tříd s učitelkami ani muzikanty ani turisty – hlavní město je kvůli coronavirové krizi stále ještě vylidněné…

Martina Žmolíková