Exkurze ve Frýdlantu

Exkurze ve Frýdlantu

4. října 2016

Dne 22.9, byl čtvrtek, se vydala třída S2.A na hrad a zámek ve Frýdlantu u Liberce. Bylo překvapením pro všechny, že procházka místnostmi zámku je velmi rozsáhlá (bylo jich 62), a že je nejstarší prohlídkovou trasou v Čechách.

Společně jsme se vypravili na cestu z Jablonce do Liberce ve čtvrtek ráno a na libereckém vlakovém nádraží jsme přesedli na vlak do Frýdlantu, kde na nádraží už čekala naše spolužačka Ester Meruňková, rodačka a vyškolená průvodkyně, která nás zavedla rovnou k hradu a zámku. Ester se převlékla do dobových šatů a zpříjemnila tak prohlídku.

Během prohlídky nám, kromě mnohého jiného, byla ukázána pestrá sbírka dýmek, dobových kostýmů, předmětů denní potřeby, portrétů, a také bohatá historie rodů, které se na hradě vystřídaly.

Jelikož byl zámek obýván až do roku 1945, bylo krásné poznávat mnoho kultur a stylů, které se zde za dobu budování hradu a zámku vystřídaly. Prohlídka trvala zhruba 2 hodiny, po ní jsme se opět vydali šťastně na nádraží směr Liberec a Jablonec. Během prohlídky nás Ester provedla 62 místnostmi zámku. Mnozí jsme pocítili na vlastní kůži to, že se jedná o jednu z nejdelších prohlídek v Čechách.