Fantom Opery

Fantom Opery

25. listopadu 2015

V sobotu 14.11. vyrazili milovníci kultury z řad studentů do Prahy na muzikál Fantom Opery.

Doprovázely nás profesorky Jiřina Řehořová a Jitka Jungmannová. Během cesty autobusem jsme se od paní Řehořové o muzikálu dozvěděli největší pikantnosti. Děj jsme znali do takových detailů, že jsme se nemuseli obávat žádného překvapení.

Ve chvíli, kdy nás autobus vysadil na Masarykově ulici, byl náš cíl jasný. Palladium, jídlo, nákupy a Starbucks. Po hodině a půl jsme se vrátili k autobusu a vyrazili do GOJA Music Hall. Po krátkých přípravách a zpáteční cestě k autobusu, kde si někteří zapomnětliví nechali lístky, jsme se konečně usadili a muzikál mohl začít. Zpěváci Marian Vojtko, Bohuš Matuš, Michaela Gemrotová a další nás uvedli do příběhu záhadného Fantoma.

Christine Daaé je skromná hvězda oper, která svému talentu vděčí Andělu Hudby, Fantomovi. V Opeře se dějí zvláštní věci, které nemůže nikdo vysvětlit. Hercům přicházejí dopisy s úkoly a podmínkami, které pokud nesplní, tak se stane „neštěstí“. Fantom Christine miluje, ta je ale zaslíbena dávnému příteli Raulovi. Fantom ji proto unese do svého paláce v podzemí, kde se ukrývá kvůli svému zohyzdění. Uvězní i Raula, který ji přišel zachránit. Jelikož Fantom vidí, že se opravdu milují, propustí je a uprchne kamsi do podzemí.

Celá GOJA byla na nohou a tleskala vydařenému vystoupení. Poté, co všichni usedli do autobusu, jsme se vydali na cestu zpět. Před školou jsme se rychle rozutekli a byli rádi, že ji spatříme zase až v pondělí.