Florbalisté nezklamali

Florbalisté nezklamali

28. dubna 2016

Dne 14. dubna se v Tanvaldu konalo okresní kolo florbalového turnaje středních škol, na kterém tým z Randovky nemohl chybět.

V týmu Randovky, oproti minulým letům, došlo k velkým změnám a redukci v kádru. První zápas hrála Randovka proti Umělecké škole z Jablonce. Ze začátku utkání bylo vidět, že náš tým ještě není zcela sehrán. Ale přes malé nepřesnosti jsme přesvědčivě vyhráli 5:0. Ve druhém utkání čekal Randovku soupeř z Obchodní akademie z Jablonce, který Randovka po velkém boji porazila 1:0 a zajistila si postup do semifinále. V něm nás čekal domácí soupeř z Tanvaldu, který držel „profesionální“ gólman, jinak chytající za liberecký extraligový tým. I přes skvělé zákroky tohoto brankáře se podařilo našemu týmu vstřelit úvodní branku utkání, kterou jsme psychicky zlomili soupeře a následně přidali další dvě branky a vyhráli 3:0. Ve finále nás čekalo derby s Gymnáziem U Balvanu. Utkání s tímto soupeřem jsou vždy velmi vyhrocená a mají velkou prestiž. Po bojovném výkonu celého mužstva se nám podařilo ke konci utkání zvrátit výsledek na naši stranu a vyhrát 1:0. Náš tým si vítězstvím v turnaji zajistil postup do krajského kola.

Soupiska týmu: Josef Havrda (S3.A), Ondřej Nesvadba (S3.A), Petr Kořínek (S4.A), Ondřej Rapp (S4.A), Marek Purm (S4.A), Marek Cón (2.A), Adam Balatka (V5.A), Štěpán Balatka (V8.A), Tomáš Stracke (3.A), Tomáš Jandera (3.A), Tomáš Veselouš (3.A)

V následujícím týdnu jsme tedy cestovali k dalším bojům do Liberce, kde nás čekaly vítězné týmy z libereckého, turnovského a českolipského okresu. V prvním utkání jsme nastoupili proti družstvu z Turnova. Opět jsme si trochu vybrali daň z počáteční nerozehranosti a remízu zachraňovali až v posledních sekundách velmi dramatického zápasu (2:2). Poté nás čekal jasný favorit, družstvo Liberce s několika hráči ligového florbalového týmu. Randováci bojovali velmi statečně a uhájili velmi příjemnou dělbu bodů (1:1). V posledním utkání bylo naším soupeřem Gymnázium Česká Lípa – „papírový“ outsider. Jak to ale v krátkých zápasech (2 x 10 minut) bývá, překvapení nejsou vyloučená a tentokrát to bylo na náš účet – nejtěsnější porážka 0:1 odsunula náš tým až na 4. místo velmi vyrovnaného a kvalitního turnaje.

Oproti okresnímu kolu bylo naše družstvo posíleno o Karla Riedla (V7.A), Vladimíra Šlofara (S3.A), Adama Augstena (2.A), Miroslava Evjáka (2.A), Dominika Macha (S2.A) a Jakuba Andrše (S4.A).

Všichni borci si zaslouží pochvalu za velmi bojovný a kvalitní výkon.