Florbalisté těsně před branami věčnosti

Florbalisté těsně před branami věčnosti

25. března 2018

Těmi branami věčnosti je v případě florbalového týmu středoškoláků naší školy myšlen dlouhá léta toužebně očekávaný postup na republikové finále. Tradiční, již léta opakovaný scénář měl letos bohužel opět svoji další reprízu:

  1. vítězství v základní skupině
  2. vítězství v okresním finále
  3. až druhé místo v krajském finále a to opět za tradičním “prokletím” – týmem Liberce (tentokrát SPŠSE Liberec)

Našim borcům naprosto nebylo co vytknout. Bojovali příkladně, výborně plnili taktické pokyny ze šatny (“Začínáme za stavu 0:0”, “Míček je kulatý”, ”Jdeme od zápasu k zápasu”, “Dáme do toho srdíčko”, “Vytvoříme si tlak”, “Budeme silní na míčku”, “Budeme za to rádi”, “Tak určitě, o tom to je”, atd., atd.). Nebudeme prozrazovat všechny, některé jsou dost tajné a ještě originálnější, než ty uvedené. Necháme si něco v tajnosti na příští rok.

Něco ale přece jenom prozradit můžeme. Za rok půjde především o to dát o gól víc, než Liberec.

Všichni hráči mají pevné odhodlání udělat pro úspěch v příštím roce všechno. Studenti maturitního ročníku probírali nápad ještě o rok si prodloužit pobyt na své milované škole. Padaly věty typu: “To nebude vůbec problém”, “To dáme” (ve smyslu – nedáme – chápete), “Na to máme” (ve smyslu – nemáme – chápete) a podobně.

Jsme moc rádi, že naši hoši mají pevné odhodlání udělat pro (florbalový) úspěch všechno a těšíme se, že letošní druhé místo za SPŠSE Liberec a před týmy Gymnázia Semily, Gymnázia Česká Lípa a Střední školy Česká Lípa bude za rok ještě o stupínek lepší a naši chlapci se probojují i na republikové finále, na svět a kdovíkam ještě.

A kdo se zasloužil o velmi pěkný výsledek?

Brankáři Michal Pospíšil a Dominik Mach, obránci Adam Balatka, Matyáš Fous, Marek Cón, Marek Šoul a Tomáš Deimling a v útoku bratři Augstenové, Honza Pučálka, Ondra Podzimek, Fanda Macek, Ondra Hašlar, Adham Massalema, Dan Petrželka a Tomáš Ježek.

 

Tak za rok a ještě lépe, těšíme se.

Petr Jandera