Florbalové tažení u úspěšného konce!

15. dubna 2014

V pátek 11.4. sehráli naši středoškolští florbalisté krajské finále..

Po vítězství v základní skupině a stejném výsledku v okresním finále je tentokrát v Turnově čekali velmi silní soupeři. V prvním zápase proti Střední hotelové škole Turnov naši byli naši hráči aktivnější, útočnější a téměř po celou hrací dobu vedli. V závěru však soupeř vyrovnal a tento výsledek udržel.

O konečném pořadí měl tedy rozhodnout druhý zápas proti Gymnáziu Jeronýmova Liberec. Tento tým s několika hráči juniorské extraligy a juniorskými reprezentanty porazil v prvním zápase turnovskou „hotelovku“ 8:2. Bylo tedy jasné, že cesta k úspěchu povede buď přes absolutní florbalový zázrak (1. místo), nebo přes milosrdnější prohru (2. místo). Naši borci nastoupili k zápasu odhodlaně a velmi bojovně a výsledek díky tomu (a také díky perfektně dodržené taktice) dlouho vypadal na opravdový zázrak. S družstvem, se kterým loni naši florbalisté prohráli o 10 gólů tentokrát senzačně celý první poločas vedli (2:0, 4:2). Nástup soupeře do druhého poločasu byl drtivý a místy působili naši hráči proti zkušenějšímu soupeři jako žák a učitel. Velmi rychle se ale otřepali, začali hrát svoji hru a průběh zápasu ještě výrazně zdramatizovali. Nakonec byl zkušený a favorizovaný soupeř rád, že uhájil vítězství 7:5.

Díky výborné hře a disciplinovanému kolektivnímu výkonu obsadili naši borci 2. místo v krajském finále sportu, který je již několik let nejpopulárnějším na základních a středních školách.
Úspěšný tým hrál v této sestavě: brankář (vynikající) Müller, obrana (spolehlivá) J. Zeman, Hošek, Hušek, T. Deimling, útok (drtivý) Purm, Kočíb, Havrda (střelec týmu), Fous, Jandera, Veselouš, Nesvatba, Vltavský, Letáček.
Všem šikovným, bojovným a disciplinovaným florbalistům gratulujeme a těšíme se na příští sezónu!