Folkový koncert

Folkový koncert

Folkový koncert

4. března 2020

V pátek 28.2. proběhl v modlitebně Církve českobratrské folkový koncertík. Zaznělo sedmnáct písní od legend českého folku. S nápadem zahrát si tento žánr přišel Ondra Polák, který vybral několik písní od Brontosaurů. Připomněli jsme si i skupinu Spirituál kvintet, která v letošním roce končí svou činnost, ale i Nezmary a Zuzanu Navarovou.

Nádherně zazpívala píseň Mezi horami od Čechomoru Lucka Kovářová. Nikolaje Šuhaje “zabíjela” Šarlota. Kometu od J. Nohavici “udýchala” Káťa Brožková, Viky Brožková “vysekla” sólo v Batalionu a v písni Život je jen náhoda. Diváky rozproudila píseň Rána v trávě (sólo Anička Petrýdesová). Nástrojů se ujali Ondra – kytara, Káťa – kytara, Kuba Vltavský – basa, Tomáš Jehlička – kytara, cajon, Kuba Troják – klavír. Sbor ochotně doplnily Terka Hillová, Eva Hujerová a Terka Sejnová. Asi největší potlesk skromného publika měla píseň Holka od koní od skupiny Devítka.

Jedna z divaček se na závěr vystoupení zeptala: “Jak dlouho už spolu hrajete?” Nebyla schopná “pobrat”, že pouhý měsíc. Všichni víme, že měsíc by nestačil, kdyby nebylo soukromých hodin, které sponzorují rodiče, učitelů v hudebních školách (děkujeme paní Aleně Vítové z Kokosu a Jarmile Klokočníkové ze ZUŠ) a nadšení pro vstávání na ranní zkoušky.

Všem mnohokrát děkuji a doufám, že si společně ještě někdy zahrajeme.

 

Lenka Sejnová