Francie 2015

Francie 2015

19. října 2015

V pondělí 5. 10. poté, co mnozí z nás přetrpěli i odpolední hodiny ve škole, započal náš poznávací zájezd do Francie…

Ráno nás po dlouhé cestě přivítala Paříž typickým anglickým počasím. Na to jsme nebyli zrovna připraveni, proto jsme s radostí zavítali do velkolepého chrámu Notre Dame. Poté jsme si prohlédli univerzitu Sorbonnu, Lucemburskou zahradu a baziliku Sacré Coeur. Moderní čtvrť La Défense byla úplným protikladem toho, co jsme doposud z Paříže viděli. S mrakodrapy za zády jsme svižným tempem došli až k autobusu, který nás dovezl na předměstí Caen, do hotelu nepřekypujícího čistotou.

V Normandii jsme kromě krásných přímořských vesniček navštívili i ostrov Mont Saint Michel, hřbitov padlých německých vojáků, Americký vojenský hřbitov a Omaha beach, kde proběhlo vylodění vojáků při Dni D.

Ve čtvrtek večer jsme se přesunuli do hotelu na předměstí Paříže, kde jsme strávili naši poslední noc na území Francie. Na páteční ráno jsme byli objednáni na prohlídku muzea Louvre, které nás překvapilo množstvím asijských turistů fotící selfie s obrazy. Dále jsme pokračovali cestou přes muzeum moderního umění Pompidou, Champs Élysées a Vítězný oblouk až ke zlatému hřebu celého zájezdu, Eiffelově věži. Díky paní Beranové nám nebyla poskytnuta pouze historická fakta, ale i umělecký pohled, který propojil kulturu s dějinami.