Francouzské úspěchy 2018

Francouzské úspěchy 2018

22. března 2018

V středu 21. března se v Liberci konalo krajské kolo konverzační soutěže ve francouzštině a i letos si studentky Randovky odnesly několik cenných umístění a v různých kategoriích získaly kompletní sadu medailí.

Největšího úspěchu dosáhla v nejpokročilejší kategorii B2 Emma Letham ze septimy, když celou soutěž vyhrála, a postoupila do celostátního kola, které se bude v květnu konat v Praze na půdě Francouzského institutu. Kvalitu našich studentek ještě podpořila Míša Kopalová, která skončila na 3. místě.

V kategorii A2 základních škol a víceletých gymnázií obsadila 2. místo Martina Hovorková z kvarty a pro celostátní kolo je náhradnicí na postup. Míša Friedrichová ze stejné třídy skončila 4.

Svoji velkou premiéru si na poli francouzských soutěží odbyly terciánky Zuzka Drahotová a Áďa Vrajíková. Ani ty v krajské konkurenci neztratily a skončily na 5., resp. 6. místě.

V rámci soutěže byly předány i diplomy mezinárodně uznávaných zkoušek z francouzštiny DELF. Tři studentky oktávy – Eliška Hercíková, Lucka Dvořáčková a Šárka Knížková – si, jako jediné v Jablonci, zvolily úroveň B2, všechny tři uspěly a po právu jim tyto diplomy náleží.

 

Všem děkuji za bezvadnou reprezentaci naší školy. Emmě přeji mnoho úspěchů i štěstí v celostátním kole, oktavánkám bezproblémovou maturitu a všem ostatním spoustu radosti v dalším studiu francouzštiny.

G. Šimůnková