Golem (divadlo Hybernia)

Golem (divadlo Hybernia)

29. dubna 2007

V neděli, 29. dubna 2007, jsme se zúčastnili zájezdu na původní český muzikál Golem, který se odehrál v nově zrekonstruovaném divadle Hybernia. V 9 hodin jsme se shromáždily před vchodem do školy a po nástupu do autobusu nabrali směr Praha…

Okolo jedenácté hodiny nás již hlavní město vítalo s otevřenou náručí a sluníčko nám ukázalo Prahu v celé své kráse. Po návštěvě obchodů, fastfoodů a Václavského náměstí jsme se okolo 14,30 přesunuli k divadlu Hybernia.

Muzikál Golem režíroval Filip Renč a hudbu složil nedávno zesnulý Karel Svoboda (instrumentální část muzikálu byla opravdovou básní pro uši).

V dalších rolích se ze známých zpěváků objevili Kamil Střihavka, Dasha, Ilona Csáková a František Němec.

Z počátku byli někteří z nás poněkud skeptičtí, jelikož muzikálů je v naší zemi snad více než zpěváků, ale již úvodní scény nás vtáhly do děje a nepustili nás až do přestávky, po které následovalo strhující rozuzlení v podobě golemova usmrcení.

Muzikál Golem překonal naše očekávání a lze ho jen doporučit ke zhlédnutí, jelikož je skutečně nejlepším poslední doby. Tímto tedy také chceme poděkovat paní profesorce Řehořové, která nám tento výlet zorganizovala a také zařídila. Děkujeme :-)