I. biatlonové ČP v Novém Městě na Moravě

I. biatlonové ČP v Novém Městě na Moravě

4. ledna 2018

Naši biatlonisté mají za sebou první závody letošní sezony. I přes nepřízeň počasí, které v předchozích dnech na Vysočině v Novém Městě na Moravě panovalo, se podařilo uspořádat I. ČP v biatlonu. Kvůli marodce závodily 4 dorostenky B a jedna dorostenka A.

První den výborně zajela Adélka Chlupová, která si dojela ve sprintu s bezchybnou střelbou pro 1. místo. Bohužel další holky už se do TOP 10 nevešly.

Ostatní umístění: 12. místo Lucka Honzejková, 13. místo Terka Žitná a 24. místo Jindřiška Hemplová. Všechny závodící za dorostenky B. Bohužel premiéra nevyšla Lucii Malé z prvního ročníku, která se umístila na 23. místě v dorostenkách A.

Druhý den byl na programu závod s hromadným startem. Některé se poučily z chyb v předchozím dni a zlepšily své výsledky. Po velkém drama až do konce se nejlépe umístila Terka Žitná na 3. místě. Adélka, která až do poslední střelby jela s první závodnicí, lehce zazmatkovala a střelecky ji poslední položka nevyšla. Z medailové pozice ji odsunula na 7. místo. Ostatní holky: 8. místo Jindřiška, 11. Lucka.

V dorostenkách A se Lucka Malá potrápila jak střelecky, tak i jezdecky. Nakonec to pro ni bylo 23. místo. Těmito výsledky si bohužel nevyjela jak účast na MČR, tak i v posledních závodech ČP.

 

Víme na čem zapracovat a budeme se rvát o nejlepší výsledky až do konce sezony!

Další závod nás čeká doma v Jablonci, které je zároveň MČR. Tak nás přijďte podpořit.

 

Odkaz na výsledky ZDE