III. kolo Českého poháru v biatlonu

III. kolo Českého poháru v biatlonu

8. února 2016

Dne 5. února jsme se s týmem SG Jablonec vydali na třetí kolo ČP v biatlonu, který se konal v nejmodernějším českém biatlonovém areálu v Novém Městě na Moravě.

V pátek nás čekal oficiální trénink na tratích a nelehké střelnici.

V sobotu jsme absolvovali rychlostní závod. V něm jsme stříleli dvě položky, a to jednu vleže a jednu vstoje. V Dorostenkách A se Adél Chlupová umístila na nepopulárním čtvrtém místě a Jindřiška Hemplová na místě sedmém, což byl pro obě velice dobrý výsledek. V Dorostenkách B se na start postavily Nikol Majcherová a Anička Trpišovská, které kvůli špatné střelbě obsadily 10. a 9. místo. V Dorostencích B zvítězil Dominik Štulík, kterému velice gratulujeme. V kategorii Juniorek se předvedla Anča Puskarčíková s Hančou Zapadlovou, které měly ve startovním poli kanadské konkurentky. Obě ale předvedly čistou střelbu, a tak si dojely pro 4. a 5. místo. Jako poslední startoval Vláďa Šlofar v kategorii Juniorů a obsadil 15. místo.

V neděli byl na programu závod s hromadným startem. Podmínky na střelnici nebyly zcela příznivé, každou chvíli foukalo z jiné strany. Jako první se na start postavily Dorostenky A, kde se Adél Chlupová díky skvělé práci na střelnici i trati dostala do čela. Poslední položka se jí ale stala osudnou a nakonec dojela na krásném druhém místě. Jindřiška Hemplová skončila na místě desátém. V Dorostenkách B si výborně vedla Nikol Majcherová, která se držela na předních pozicích a nakonec si dojela pro 3. místo. Anička Trpišovská si po nezdařené střelbě vyjela 8. místo. V Dorostencích B opět zvítězil snad neporazitelný Dominik Štulík. Naše Juniorky Anča a Hanka obsadily 8. a 9. místo. Náš poslední závodník Vláďa Šlofar bohužel závod nedokončil ze zdravotních důvodů.

Tento závodní víkend hodnotíme jako velmi vydařený. Od pondělí nás tady čeká ještě třídenní příprava, jelikož se zde koná i Mistovství České republiky.

Rychlostní závod:

Dorostenky A
4. Adéla Chlupová
7. Jindřiška Hemplová

Dorostenky B
9. Anna Trpišovská
10. Nikol Majcherová

Dorostenci B
1. Dominik Štulík

Juniorky
4. Anna Puskarčíková
5. Hana Zapadlová

Junioři
15. Vladimír Šlofar

Závod s hromadným startem:

Dorostenky A
2. Adéla Chlupová
10. Jindřiška Hemplová

Dorostenky B
3. Nikol Majcherová
8. Anna Trpišovská

Dorostenci B
1. Dominik Štulík

Juniorky
8. Anna Puskarčíková
9. Hana Zapadlová