Inspirace divadlem?!

Inspirace divadlem?!

6. května 2017

Dramatická a recitační soutěž Čtvrtlístek se již po několikáté uskutečnila v děčínském divadle jako připomenutí památky herce Rostislava Čtvrtlíka. V odborné porotě zasedli mimo jiné herečka Tereza Kostková a herec a režisér Petr Mikeska.

Za naši školu jsme se vypravily dvě dvojice: Mery Staffenová + Kuba Müller a Ester Merunková + Filip Novák. Soutěžili jsme v kategorii dramatizace textů. První dvojice si vzala dialog od Vysockého a koláž básní od Krchovského, druhá pak vsadila na koláž básní od Vodňanského a Zkoumala a dialog od Antonína Přidala.

I přes problémy s dopravou a nemocí paní profesorky Řehořové jsme se nakonec zdárně s paní profesorkou Skořepovou dostali do Děčína, kde celou akci pořádá vedení a studenti tamějšího gymnázia. Starali se o nás opravdu skvěle a bylo vidět, že do organizace dávají opravdu všechno. Jak jsme se od jejich třídní a zároveň pořadatelky Čtvrtlístku, Lenky Holubcové, dozvěděli, je to možné hlavně díky vstřícnosti školy a divadla. Ač jsme se nakonec na vítězných pozicích neumístili, potěšilo, že jsme, po rozhovoru s porotou, byli některými označeni za nejlepší, ale hlasů bylo třeba, bohužel, více. Byli jsme moc rádi, že jsme se setkali s tolika lidmi nadšenými do kultury a divadla a odnesli si cenné rady i zkušenosti. Musíme doufat, že podobná vstřícnost a energie k pořádání takovýchto akcí se brzy přenese i k nám do Jablonce.