Tech Club!

Tech Club!

Tech Club!

7. února 2019

Nemohli jste si nevšimnout, že už pár dní nám ve vestibulu kmitá rameno 3D tiskárny, jež na sebe snadno strhne pozornost leckterého zvědavce. Není se čemu divit, je to docela zajímavá podívaná. Jak se sem ale takový přístroj dostal?

Dne 5. února 2019 se totiž ve škole konal první seminář zaměřený na informační a digitální technologie, první téma – 3D tisk. Škola tento „kroužek“ otevřela s úmyslem poskytnout žákům možnost, jak se vzdělávat v oblastech IT a elektroniky. Domluvila se proto s firmou Cortex, která poskytla znalé pracovníky s potřebnou výbavou, takže se do školy dostala jedna z nejlepších hobby tiskáren, Prusa i3 MK3, která nyní sedí právě ve vchodové hale. A rozhodně tam nebude jenom chytat prach.

Na prvním semináři jsme si vyslechli zajímavé povídání od inženýra Petra Klokočníka a absolventa naší školy Michala Znamenáčka. Týkalo se historie 3D tisku, různých technologií a postupů, možností praktického využití a podobné záležitosti. Poté jsme se všichni naučili vymodelovat 3D jmenovku (v programu SketchUp), následně je nechali vytisknout a mohli jsme si je druhý den odnést.

Na dalším semináři se dále budeme zabývat stejným tématem, povíme si více o vytváření vlastních modelů a cokoliv bude kohokoliv zajímat, bude vítáno a probráno.

Třeba si chceš jenom tak něco nechat vytisknout, nebo tě zaujal pohled na Průšu, který neúnavně pracuje dál a dál. Není nic jednoduššího, než se dostavit na další seminář, který se bude konat opět v úterý 12.2. v 15.20 hodin. Na všechny se budeme těšit :)

Matěj Žucha, V7.A