Kaufbeuren 2012

Kaufbeuren 2012

10. května 2012

Celkem devatenáct studentů našeho gymnázia se přihlásilo na výměnný pobyt se studenty z Kaufbeurenu..
V neděli ráno všichni plni očekávání vyrazili na dlouhou cestu, jejíž součástí bylo neplánované setkání s bujnými fanoušky Dynama Dresden. Na místě jsme byli srdečně přvítáni a započal tak skvělý týden, během kterého účastníci zájezdu získali plno skvělých zážitků, známostí a nových poznatků z němčiny. Všichni jsme si s sebou přivezli kopec dobré nálady a nádherné počasí na celý týden.
Výměnný pobyt v Německu byl započat prohlídkou historických památek města a tamního pivovaru. Každý den na nás čekaly nové zážitky, mezi které patřilo žonglování, ukázka lego robotů, prohlídka základny Luftwafe s možností sezení v bojové stíhačce Tornado, procházka s lamami, prohlídka BMW muzea, Bmw Welt, části olympijského komplexu a historického centra Mnichova. Jedno dopoledne nás partneři vyzvali k fotbalovému zápasu, který jsme suverénně vyhráli.
V našem volném čase jsme se s Němci opravdu sblížili. Nebylo se tedy čemu divit, když před návratem do Jablonce na nástupišti byly pohnuté emoce a slzy tekly proudem. Nezbývá nic jiného, než se těšit, až přijedou studenti z Kaufbeurenu do Jablonce.