Kdyby kašna mohla vyprávět v Neugablonz

Kdyby kašna mohla vyprávět v Neugablonz

22. září 2016

Kdyby kašna mohla vyprávět je název společného projektu pořádaného Isergebirgs-Museem Neugablonz a Domem česko-německého porozumění v Rýnovicích.

Po úspěšné prezentaci projektu v Rýnovicích se výstava nyní přestěhovala do Neugablonz. Zde představili studenti jabloneckých gymnázií Anežka Chlumová (Gymnázium Dr. Antona Randy) a Filip Behúl (Gymnázium U Balvanu) společně se svými přáteli z Jakob-Brucker-Gymnasium Kaufbeuren příběh rytíře Rüdigera a historii Metznerovy kašny, která stávala v Jablonci nad Nisou na Horním náměstí a dnes je umístěna právě v německém Neugablonz.

Prezentace se uskutečnila v rámci slavnostního aktu u příležitosti oslav 70. výročí založení Neugablonz, čtvrti našeho partnerského města Kaufbeuren, čtvrti, ve které našli po válce svůj nový domov vysídlení občané Jablonce a okolí.

Slavnostního aktu a prezentace výstavy se účastnila také početná delegace občanů Jablonce nad Nisou, kterou vedl primátor Petr Beitl a poslanec Parlamentu ČR Lukáš Pleticha, oficiálními hosty celé akce byli také bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann a starosta Kaufbeurenu Stefan Bosse.