Kristýna 2008 – letní sportovní kurz V7.A, V5.A a 1.A

Kristýna 2008 – letní sportovní kurz V7.A, V5.A a 1.A

6. června 2008

Stejně jako kurz zimní – lyžařský byl i letní – sportovní kurz obsazen studenty hned 3 tříd!!! Kemp Kristýna – Jiránek u Hrádku nad Nisou se stal od neděle 1. 6. do pátku 6.6. lidojemem téměř 80 studentů našeho gymnázia…

Instruktoři kurzu P. Jandera, R. Papoušek, L. Blahout, M. Podoubský, Z. Krupčíková, J. Drábková, M. Rýdlová, Z. Fišerová, Z. Hanák, A. Benešová včetně našeho školníka Z. Nováka nabídli frekventantům kurzu bohatý program. V prvních dvou dnech to byl nácvik vodáckých dovedností, slaňování i lezení na skálu, cyklistika v příhraničí Čech, Polska a Německa a orientační běh.

Tyto sportovní aktivity byly rozšířeny o atraktivní „nástavbu“. Přístrojové potápění, základy aikida, paintball – to vše si mohli účastníci kurzu vyzkoušet na vlastní kůži. Výuka aikida byla přínosná i pro učitele ukázkou dříve tradičních, dnes už málo využívaných metod k udržení kázně studentů.

Ve středu vyběhli kursisté na trať orientačního závodu. Ze studentů si nejlépe vedl O. Ráček, P. Sekyra a M. Pražák. Ze studentek nelépe rekognoskovali terén B. Svobodová. B. Koudelková a D. Kortusová.

Ve čtvrtek družstva rozjela na celodenní cyklistický výlet podle zájmu a výkonnosti.

Čtvrté družstvo J. Drábkové a L. Blahouta vyrazilo do Jablonného v Podještědí.

Třetí družstvo R. Papouška a Z. Krupčíkové projelo okouzlující krajinou česko-německého pohraničí.

Druhé družstvo Z. Hanáka a M. Podoubského vystoupalo na Jedlovou. První družstvo P. Jandery se zaměřilo zejména na polykání kilometrů.

Počasí bylo výborné po celou dobu kurzu. Snad kromě úterního šplouchance, který prověřil vodoodpudivost nejednoho stanu a zatažené středy.

Vyvrcholením kurzu byl páteční pentatlon, ve kterém smíšená družstva musela postupně absolvovat plavání, jízdu na stojaté vodě, základní volejbalové dovednosti, prolézání rybou, štafetový běh kombinovaný s jízdou na kole. V tomto závodě zvítězilo družstvo Prkna? ve složení Z. Bičíková, H. Bulířová, P. Hradecká, J. Kolaříková, P. Kracíková, L. Lešáková, J. Mourek, N. Moravcová, V. Opluštil, D. Podzimek, P. Sekyra a J. Véle. Gratulujeme!!!

Letošní letní sportovní kurz hodnotíme jako vydařený. Podařilo se nám nabídku sportovních aktivit rozšířit o aikido, bohužel nedošlo na slíbený plážový volejbal.

Jako „štáb“ chválíme účastníky za hojnou účast, bezproblémový průběh a sportovní nasazení.