Kristýna – nově video!

Kristýna – nově video!

7. června 2009

Chlad, zatažená obloha a studený vítr se staly věrnými soudruhy frekventantů letošního „letního“ sportovního kurzu v kempu Kristýna – Jiránek u Hrádku nad Nisou

Od neděle 31. května do pátku 5. června 2009 se septimáni, třeťáci a prváci našeho gymnázia zdokonalovali v umění cyklistickém, vodáckém, lezeckém, potápěčském, orientačním, sebeobranném, volejbalovém a paintballovém.

Podmínky pro zocelování mladých dívek a mužů připravili P. Jandera, R. Papoušek, L. Blahout, M. Podoubský, Z. Krupčíková, J. Drábková, M. Rýdlová, Z. Fišerová a V. Balej.

V pondělí a úterý probíhal nácvik sportovních dovedností.

Orientaci v terénu zúročili frekventanti ve středu při povinném orientačním závodě. Nejlépe si vedli V. Jelenecký rychlý jako deer, Eva Lehká jako vítr. Mimo kategorie všem vypálil rybník P. Hostaš. Ve středu dopoledne si dále studenti mohli vybrat mezi sjížděním Nisy, lezením a paintballem.

Odpoledne bylo však ve znamení atraktivních ukázek aikida, potápění – kdo chtěl mohl se také smočit a nově cyklistiky. S profesionální výbavou a zajímavým vypravováním na Kristýnu přijel náš trenér Miloslav Hollósi.

Po tradičních trasách se kursisté vydali ve čtvrtek na celodenní cyklistické výlety.

Čtvrté družstvo J. Drábkové a L. Blahouta vyrazilo do Jablonného v Podještědí.

Třetí družstvo R. Papouška a Z. Krupčíkové plánovalo prohlídku okouzlující krajiny česko-německého pohraničí. Plán však zhatil nečekaný pád V. Dziewieckého.

Druhé družstvo M. Podoubského a světoběžníka V. Baleje skrze zelené aleje vyvrcholilo na Jedlové.

První družstvo P. Jandery se zaměřilo zejména na včasný návrat na základnu. To se snad poprvé podařilo. Gratulujeme!!!

Čtvrtek byl zakončen volejbalovým utkáním mezi dvěma družstvy studentů a družstvem instruktorů. Družstvo A instruktory porazilo. Družstvu B vedení kurzu porážku oplatilo.

Drsné povětrnostní podmínky důkladně prověřily každého v pátečním závodě, ve kterém smíšená družstva musela postupně absolvovat běh vodou, jízdu na stojaté vodě, základní volejbalové dovednosti, prolézání rybou, štafetový běh kombinovaný s jízdou na kole. Vítězové tohoto závodu byli První ve složení M. Bezdíčka, P. Jörg, V. Plešák, V. Veselý, P. Hostaš, J. Hujerová, A. Kordíková, M. Kuželová, R. Mikulová, V. Rönischová a J. Šimková. Gratulujeme!!!

Sportovní kurz byl charakteristický nízkými teplotami, avšak vysokým nasazením frekventantů. Dokázali nepříjemné podmínky překonat a s elánem se zapojili do programu kurzu. Štáb si toho všímal po celou dobu kurzu. Moc chválíme všechny účastníky s takovým přístupem.

Mnozí z nás si domů na nose přivezli hýla. Všichni zážitky.