Legální či nelegální?

Legální či nelegální?

Legální či nelegální?

13. prosince 2019

S cílem poukázat na fakt, že i on-line prostor je svázán zákony a plný nebezpečí, zavítal k nám p. Jiří Průša ze společnosti CZ.NIC, správce domény .CZ. V průběhu zajímavých preventivních seminářů s názvem „Nelegální on-line obsah“ poskytl studentům základní právní vědomí při jejich pohybu na Internetu. Hlavní pozornost byla věnována různým typům nelegálního on-line obsahu, který by žáci mohli, byť neúmyslně, vytvářet, ať již jde o rasismus, pomluvy či obsah související s kyberšikanou (vydírání, zveřejňování fotek bez souhlasu…). Vybrané typy nelegálního obsahu byly demonstrovány na vybraných judikátech českých soudů. Zároveň studentům promítl i ukázku ze seriálu #martyisdead, který je  inspirovaný skutečnými případy kyberšikany a získal hlavní cenu na mezinárodním festivalu Serial Killer.

Tento seminář určený pro studenty víceletých gymnázií je jednou z aktivit Libereckého kraje v rámci projektu „Kraje pro bezpečný internet“ (www.kpbi.cz) podpořeného Ministerstvem vnitra ČR.

Pevně věřím, že si studenti ze semináře odnesli, všechny potřebné informace, aby se v on-line prostoru pohybovali vždy na míle daleko od pomyslné hrany. Za mne patří p. Průšovi rozhodně velké díky!

Petr Koutek