Letní sezóna 2016

Letní sezóna 2016

9. října 2016

Od konce srpna až do začátku října se naši úspěšní biatlonisté zúčastnili několika závodů.

Závodní program, který proběhl v rámci letní přípravy, byl poměrně náročný. Od konce srpna až po první říjnový víkend se uskutečnily následující závody:

29. 8. – 30. 8. I. SCM cup Jablonec nad Nisou

9. – 11. 9. MČR na kolečkových lyžích Letohrad

28. – 29. 9. II. SCM cup NMNM

1. – 2. 10. MČR v letním biatlonu

První kolo SCM cupu se konalo v domácím prostředí biatlonového areálu v Břízkách a skládalo se ze dvou závodů: rychlostního závodu na kolečkových lyžích a krosu s hromadným startem. Za Klub biatlonu sportovního gymnázia zde nastoupili: Dominik Štulík (RZ – 2. místo, HZ – 8. místo), Adéla Chlupová (RZ – 8., HZ – 7.), Tereza Žitná (RZ – 8., HZ – 6.).

Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích se uskutečnilo v Letohradu. Zde byla možnost zúčastnit se třech závodů: sprintu, stíhacího závodu a supersprintu. Pro sportovce byl atraktivní zejména večerní supersprint, ve kterém nastoupili v rozjížďkách proti některým českým, slovenským a ukrajinským reprezentantům, bohužel i přes slušné výkony se nikomu nepodařilo v takto silné konkurenci postoupit z rozjížděk do finále.

Za Klub biatlonu sportovního gymnázia zde nastoupili: Dominik Štulík (RZ – 13., SZ – 9.), Vladimír Šlofar (RZ – 18., SZ – DNF), Nikol Majcherová (RZ – 6., SZ – 11.), Adéla Chlupová (RZ – 13., SZ – 6.), Tereza Žitná (RZ – 7., SZ – 4.)

SCM cup ve svém druhém kole zavítal do Vysočina arény v Novém Městě na Moravě. Zde sportovci nastoupili ke dvěma závodům, rychlostním a stíhacímu, oba absolvovali na kolečkových lyžích. Výsledky, kterých zde závodníci dosáhli, byly následující: Dominik Štulík (RZ – 2., SZ – 4.), Adéla Chlupová (RZ – 5., SZ – 3.), Tereza Žitná (RZ – 9., SZ – 8.).

Posledním závodem náročného programu bylo Mistrovství České republiky v letním biatlonu, které bylo v letošním roce v Jablonci nad Nisou. Skládalo se ze dvou závodů: sprintu a závodu s hromadným startem. Ze sportovců našeho gymnázia zde nastoupili: Dominik Štulík (RZ – 4., HZ – 4.), Vladimír Šlofar (RZ – 5., HZ – 7.), Nikol Majcherová (RZ – 8., HZ – 7.), Adéla Chlupová (RZ – 2., HZ – 6.), Jindřiška Hemplová (RZ – 30., HZ – 14.), Tereza Žitná (RZ – 14., HZ – 7.).

Někteří sportovci SG se účastní Českého poháru v letním biatlonu, který se skládá ze třech kol a MČR. Jedná se o variantu, kde se pojí střelba s během. V celkovém žebříčku naši závodníci dosáhli následujících umístění: Dominik Štulík – 5. místo, Adéla Chlupová – 1. místo, Nikol Majcherová 1. místo.