Letní sportovní kurz 2013

Letní sportovní kurz 2013

19. června 2013

Žáci kvinty a prvního ročníku čtyřletého gymnázia vyrazili 10. června na sportovní kurz do Hrádku nad Nisou, aby rozšířili své dovednosti a znalosti v mnoha sportech a disciplínách.

Pro některé začal kurz již v 7:00, když se před školou seřadilo „Bratrstvo statečných“, obsahující lidi jedoucí na kolech.

Ostatní studenti se dopravili na místo sami a ubytovali se v malebných chatkách nebo stanech. Jakmile byly všechny stany alespoň trochu stabilní (s pomocí slovenských konstruktérů továren z chaty č.1), mohli jsme vyrazit na první odpolední program.

Třídy se rozdělily a zamíchaly do čtyř skupin, které obsahovali jak něžné tak hrubší pohlaví. V cyklistické skupině jsme si všichni prohlédli záda v náročných stoupáních a zhodnotili kvalitu cyklostezek německého pohraničí. Nikdo neví jak to bylo „möglich”, ale nikdo neutrpěl defekt.

Mezitím zdolávali další dva oddíly mohutné pískovcové masivy a propírali tělo při orientačním běhu. Po vztyčení vrcholových vlajek a seznámení se se stejně bloudícími turisty se mohli běžci a výškolezci vrátit do kempu.

Poslední skupina se vydala na rozbouřený lom Krystýna vyzkoušet své námořnické schopnosti.

Další den se vše prohodilo, aby mohli i ostatní skupiny ochutnat krásy dalších sportů.

Třetí den zavítali do kempu milovníci bojových sportů a rozšířili nám vědomostní i bolestivé obzory. Nesmíme zapomenout na potápěče, kteří hledali s pomocí našich žáků německý poklad na dně lomu. Bohužel neúspěšně.

Nadešel den, pro který byli všichni na kurzu stvořeni a to celodenní výlet na kole. Slabší skupiny hledali Lužických horách vytouženou rovinu a nejsilnější družstvo „Elita – A“ vyjelo do tří vrcholů Hvozd, Luž, Jedlová.

Někoho dostala výprava už od začátku na dno sil a později na něm musel hodně hledat, aby se nohy hnuly do vytoužené frekvence 90 za minutu. Jiní závodníci snášeli výlet dobře a jen sem tam upustili omylem kolo do příkopu se slovy „mohlo to být rovnější“. Přes všechny nesnáze a polskou kvalitu silnic jsme dojeli do kempu.

Poslední dopoledne bylo zakončeno quadrathlonem, úklidem chatek a případnou demolicí stanů