Letní sportovní kurz 2017

Letní sportovní kurz 2017

19. června 2017

Ahoj! Uf, jedu domů. Druhý červnový týden letního sportovního kurzu prváku s kvintou je minulostí.

Právě jsem si dobalil a už sedím v autě s tátou. Naštěstí jsem nemusel balit stan. Já bydlel v chatce. Kemp Jiránek v Hrádku nabízí obojí.
Musím říct, že to byla makačka. V dnešním závodě se naše družstvo vydalo ze všech sil. Stačilo to na druhé místo. Naštěstí jsme měli natrénováno. V pondělí, úterý a ve čtvrtek jsme trénovali kola. Oybin, Horní sedlo a celodeňák. Bylo bezva, že jsem si mohli vybrat obtížnost. PJ s TL si dali horských 90. PD s BT cestou česko-německého přátelství rozumných 60. KZ, KZ a FZ 45 za krásami Lužiček.
V běhu jsem se zdokonalil při orieňťáku, který pro nás připravila KZ. Nejdřív nácvik pohybu v terénu, čtení v mapě, ve středu ostrý závod. Rozhraní vodoteče – těžká věc.
Někteří podcenili vodáckou přípravu. Já ne! Ve středu jsem se přihlásil na dobrovolnou vodu z Chotyně. Bylo to príma. Jen to co teklo, bylo takové podivné. Richard Müller by zazpíval:„K neuvěření”…
Parádně se nám povedl vstup do závodu. Volejbalová podání perfektně zvládáme z hodin s JP. Ten byl také koučem tady toho všeho.
„Od čeho máš tu odřeniny na kloubech?”, ptá se táta. No, jo. Úplně bych se zapomněl pochlubit. To je památka na pěstní souboj s policistou. Přijeli sem dva borci ze zásahovky z Jablonce a učili nás základy sebeobrany. Nejdřív jsem se styděli, ale pak nás to chytlo a byl to mazec. Mají u mne velký respekt.
Jo, a málem bych zapomněl. Ve středu jsem si zaplaval pod vodou. Jo, pod vodou v kompletní potápěčské výbavě. Tu k nám přivezli ze Snakesub z Liberce. No, co já se všechno nedozvěděl,…
Každý den jsme teple povečeřeli v Áčku. Obědy a snídaně si každý řešil sám. Někdo měl řízky od mámy, někdo si skočil do kempu.
V srpnu budu mít narozky. Dlouho jsem nevěděl co si přát. Teď už to vím naprosto jistě. Budu chtít lezačky. BT, JS s Ankáčem a VH nás protáhli po stěnách v Horním sedle. Naučil jsem se i slaňovat a moc mě to chytlo. Asi se tomu ještě pověnuju.
Kromě toho, že nám protáhli tělo měl kurz ještě jeden přínos. Naše třídy se daly víc dohromady.
Jo a abych nezapomněl – kantoři. Traduje se, že tady bývají jiní než ve škole. Je to tak. Byli v pohodě. Vše připravené, asi to nedělali poprvé. Jedním slovem VLÁDA!!!
Tak zase za rok.