LinguaFest 2019

LinguaFest 2019

LinguaFest 2019

15. března 2019

Dne 13. 4. 2019 se v Liberci na Gymnáziu F. X. Šaldy konal již 5. ročník nesoutěžní přehlídky LinguaFest.

V kategoriích mluvené slovo a hudební projev v cizích jazycích se představilo více než třicet zástupců gymnázií. Škoda, že jste nemohli zažít úžasnou atmosféru, která celou přehlídku provázela. Studenti se vzájemně podporovali a povzbuzovali, organizace byla bez nejmenších nedostatků.

Naši studenti předvedli svou verzi francouzské písně On écrit sur les murs (vyučující M. Žmolíková). Sekunda byla výborná, porota byla nadšená výslovností a intonací sólistek (Kateřina Kašparová, Anička Petrýtisová a Julie Honcú). S kytarovým doprovodem Tomáše Jehličky a pěkné taneční choreografii byl výsledný dojem velmi pěkný.

V hudební kategorii vystoupily ještě Viktorka Brožková (V2. A), jako nejmladší zpěvačka svým zpěvem doslova rozslzela předsekyni poroty, a Šarlota Zlatušková (2. A – píseň z Aquamana).

Pravděpodobně své poslední vystoupení v “barvách školy” zažila výborná Andrea Bělíková, která na závěr celé přehlídky “vystřihla” improvizaci písně od Eda Sheerena.

Španělština se na naší škole nevyučuje, přesto jediné vystoupení v tomto jazyce patřilo naší škole. Rodilý mluvčí ocenil výkon Jitky Padronové a Báry Ježkové (V4. A – La Cintura).

Přehlídka byla sice nesoutěžní, ale odborná porota zvolila v každé z kategorií jednoho Laureáta LinguaFestu. Za porotu musím říct, že to byl vskutku nadlidský výkon, protože rozmanitost a kvalita jednotlivých výstupů byla opravdu vysoká. Naše škola sice Laureáta neobdržela, ale všichni si přehlídku a atmosféru s ní spojenou užili.

Tímto bych chtěla nalákat vás, kteří máte rádi jazyky a zároveň byste chtěli zkusit je použít při některém z uměleckých ztvárnění (přednes, zpěv, dramatizace), abyste se neostýchali a těšili se již nyní na 6. ročník. Bližší informace – Lenka Sejnová

Lenka Sejnová, Martina Žmolíková