Lyžařský kurz v Alpách 2015 – new photos

Lyžařský kurz v Alpách 2015 – new photos

5. dubna 2015

Kde se rakouští milovníci sněhu vyskytovali v pondělí a v úterý – nevíme. Rozhodně ne tam, kde jsme byli my. Snad pozdní zima, chladné počasí nebo něco jiného je přimělo přenechat nám svahy sjezdovek.

Přísný Goldeck a pestrý Gerlitzen patřil v tyto první dny lyžařského výcviku právě nám. V pondělí 16. 3. 2015 jsme s výběrem tříd sexty, prváku, druháku a septimy zahájili v rakouských Korutanech lyžařský výcvik.Teprve ve středu v přívětivém BadKleinkirchenheimu s ustupující oblačností se sjezdovky začaly alespoň trochu plnit. Slunečno a teplo bylo pak už do konce týdne.Ve čtvrtek jsme se opět vrátili do Gerlitzen. Měli jsem s ním nevyřízené účty, neboť v úterý nám nedovolil projezdit všechny jeho sjezdovky – vyrovnáno. V pátek na cestě domů jsme mezipřistáli v rodinném Katschbergu.

Ve večerních hodinách probíhal výcvik teoretický s testy a praktickými ukázkami mazání lyží. Rozvoj těla i ducha jak má být.

V průběhu kurzu se řečí angličtinářů z intermediate stali upper-intermediate a z upper-intermediate rovnou advanced lyžaři a snowboardisti.To vše v potu tváře a drhnutí svahů od rána do večera.