Lyžařský kurz V6.A a 2.A v Alpách

Lyžařský kurz V6.A a 2.A v Alpách

30. března 2011

Dlouho se nevědělo, zda studenti V6.A a 2.A do Alp skutečně pojedou…

Pro malý počet zájemců hrozilo, že letos bude kurz zrušen. Nakonec se autobus v neděli 20. 3. 2011 večer směrem k Alpám skutečně rozjel, jelikož se potřebný počet studentů podařilo naplnit.

Do cíle jsme přijeli v sobotu ráno. Po rychlém ubytování v Hotelu Mühlenhof
jsme se pěšky přesunuli k lanovce, která nás vyvezla do domovského střediska Grossglockner
– Kals-Matrei.

Během týdne jsme kromě tohoto resortu poznali ještě St. Jacob a Sillian. Zatímco na úpatí bylo jaro, v nadmořské výšce okolo 2500m stále panovala zima. Sjezdovky byly skvostně upravené, lyžařů málo a hlavně 5 dnů lyžování za jasného počasí. Co víc si přát….

Po zopakování smýkaného oblouku došlo na oblouk carvingový. Dále si musel každý frekventant projít základy snowboardingu. Pokročilí snowboardisté prodělali lyžařský výcvik. I instruktoři se něco přiučili od studentů – např. mají co dohánět v outfitu – letí jezdit v zateplených nočních košilích a to hlavně pozadu!

Instruktoři kurzu P. Jandera, Z. Krupčíková, M. Podoubský a M. Mazač v úderných večerních přednáškám frekventantům objasnili základy mazání lyží, nebezpečí hor, 10 pravidel chování na sjezdovce Mezinárodní federace lyžařů FIS, vývoj sjezdového a běžeckého lyžování a snowboardingu.

Jednou z účastnic kurzu byla i maturantka. Ve chvílích volna se věnovala studiu a opakování k maturitě. Zejména opakování národních parků ČR. Jen tak dál!

Lyžařský kurz splnil účel, u frekventantů došlo k výraznému zlepšení lyžařských dovedností. Některá děvčata navázala přátelství s chlapci z Liberce. Lze rovněž konstatovat, že studenti Randovky v porovnání s ostatními studenty středních škol ubytovaných v našem hotelu obstáli i po stránce slušného chování a to jednoznačně.

Ohlasy ze stran studentů:

2.A

J. Sejkora:

  • klady: počasí, vzdálenost hotelu od lanovky, dobří instruktoři
  • zápory: malá volnost pohybu (chození do krámu, a na sjezdovce)

bez jména:

  • klady: dobrá společnost, dobře upravené sjezdovky
  • zápory: krátké osobní volno, brzo večerka, jídlo nic moc

V6.A

Žuchová:

  • klady: nejkrásnější počasí, nejlepší kolektiv, supr sjezdovky
  • zápory: Liberečáci

bez jména:

  • klady: dobří instruktoři, pestrost míst, dobré jídlo, výborné počasí
  • zápory: špatná společnost z LBC, dlouhé přestávky na oběd