MČR v biatlonu 2016

MČR v biatlonu 2016

6. března 2016

V termínu od 4. do 6. března se v Novém Městě na Moravě uskutečnilo Mistrovství České republiky v biatlonu.

Závody začaly jako obvykle oficiálním tréninkem ve Vysočina Aréně, který se uskutečnil v pátečních dopoledních hodinách.

Odpoledne se konal štafetový závod dvojic, do kterého náš klub nasadil tři dvojice. V kategorii Dorostenky A obsadili Adéla Chlupová a Jindřiška Hemplová třetí místo. V Dorostenkách B byla nasazena štafeta ve složení Majcherová Nikol a Trpišovská Anna, kterým se podařilo dojet na druhém místě. Třetí a poslední dvojicí, která se bojů o mistrovské tituly štafet zúčastnila, byla Juniorská štafeta ve složení Dominik Štulík a Vladimír Šlofar, kteří dokončili závod na pátém místě.

V sobotu 5. března se konal závod s hromadným startem. Z našich sportovců si zde nejlépe vedla Adéla Chlupová, která obsadila první příčku v Dorostenkách A a odvezla si tak mistrovský titul. Ve stejné kategorii startovala Jindřiška Hemplová, která dokončila závod na místě šestém. V dalších kategoriích startovaly za Dorostenky B Nikol Majcherová a Anna Trpišovská, první z jmenovaných obsadila čtvrté místo a druhá místo dvanácté. V Dorostencích B obsadil Dominik Štulík desáté místo. Poslední kategorií, ve které startují naše závodnice, je kategorie Juniorek, zde obsadila Anna Puskarčíková místo desáté a Hana Zapadlová místo třinácté.

Na neděli 6. března připadl rychlostní závod, v němž naši sportovci obsadili rovněž pěkná místa. V kategorii Dorostenek A dojela Adéla Chlupová na čtvrté příčce a Jindřiška Hemplová na příčce páté. V Dorostenkách B obsadila Anna Trpišovská šestou pozici a Nikol Majcherová třinácté místo. V Dorostencích B dojel Dominik Štulík na čtvrtém místě. V kategorii Juniorek se umístila Anna Puskarčíková na osmé pozici a Hana Zapadlová na čtrnácté příčce.

Trenéři jsou s výsledky sportovců Klubu biatlonu a lyžování sportovního gymnázia spokojeni a doufají, že tato umístění budou pro jejich svěřence motivací v další přípravě. Tímto závodem skončil Český pohár, avšak pokud to sněhové podmínky dovolí, zúčastní se naši závodníci za dva týdny závodů v polských Jakuszycích.

Štafetový závod dvojic:

Dorostenky A
3. Adéla Chlupová, Jindřiška Hemplová

Dorostenky B
2. Nikol Majcherová, Anna Trpišovská

Junioři
5. Dominik Štulík, Vladimír Šlofar

Závod s hromadným startem:

Dorostenky A
1. Adéla Chlupová
6. Jindřiška Hemplová

Dorostenky B
4. Nikol Majcherová
12. Anna Trpišovská

Dorostenci B
10. Dominik Štulík

Juniorky
10. Anna Puskarčíková
13. Hana Zapadlová

Rychlostní závod:

Dorostenky A
4. Adéla Chlupová
5. Jindřiška Hemplová

Dorostenky B
6. Anna Trpišovská
13. Nikol Majcherová

Dorostenci B
4. Dominik Štulík

Juniorky
8. Anna Puskarčíková
14. Hana Zapadlová