MČR v časovce družstev

MČR v časovce družstev

8. října 2016

V den státního svátku 28. září 2016 se silniční cyklisté sjeli do Březnice u Příbrami, aby se utkali o letošní poslední sady medailí a mistrovské dresy v silniční časovce dvojic a družstev.


Jako první se na náročnou trať, na níž nechyběly dlouhé táhlé kopce, technické sjezdy a jednoduché nebyly ani rovinaté úseky s proměnlivým bočním větrem, vydali starší žáci Matyáš Bredler a Jan Března. Do svého boje s časem vstupovali s nadějí na dobré umístění. Výsledek však předčil očekávání a po výborném výkonu si dojeli pro stříbrné medaile. O jednu jedinou vteřinu uteklo pódiové umístění kadetu Štěpánu Stloukalovi, který spolu s dalšími třemi borci Dukly Praha skončil na nepopulárním čtvrtém místě.

Suverénní vítězství – tak lze označit výkon dvojice žen KC KOOPERATIVA JABLONEC N.N. Nikoly Bajgerové a úspěšné reprezentantky Nikoly Noskové. Zbytku startovního pole nedaly žádnou šanci, potvrdily svou vysokou stabilní výkonnost a právem si oblékly mistrovské dresy a na krk pověsily zlaté medaile.

S medailovými ambicemi nastupovalo na start i družstvo juniorů, ve kterém domácí závodníky Václava Sirůčka a Adama Šimůnka doplnili hostující Jakub Otruba a Kryštof Solař. Závod se pro družstvo nevyvíjel zrovna optimálně, po pěti kilometrech kvůli technickým problémům odstoupil Kryštof Solař, takže zbylých 59 kilometrů museli junioři absolvovat pouze ve třech. S nepříjemnou situací se však vyrovnali se ctí, díky nezměrnému úsilí a příkladné bojovnosti se poprali se všemi nástrahami tratě a cílovou pásku protnuli v nejrychlejším čase. Navázali tak na loňský úspěch a obhájili mistrovský titul pro KC KOOPERATIVA JABLONEC N.N.