Medailové žně lyžařů na Božím Daru

Medailové žně lyžařů na Božím Daru

23. února 2010

O prodlouženém víkendu (pátek 19. 2. – neděle 21. 2. 2010) se na Božím Daru konal Český pohár a Mistrovství ČR v běhu na lyžích dorostu…

V pátečním sprintu klasicky obsadil mladší dorostenec Petr Knop (S1.A) 3. místo a starší dorostenka Kamila Knopová (S3.A) 4. místo.

Sobotní závod se jel volnou technikou, intervalovým startem. Mladší dorostenec Petr Knop s přehledem ve své kategorii vyhrál, jeho sestra Kamila také celou trať útočila na nejvyšší příčku, nakonec však skončila na krásném druhém místě s minimální ztrátou.

V nedělních štafetách se na stupně vítězů prosadili spolu se sourozenci Knopovými ještě Jakub Antoš (S1. A) – štafeta Libereckého kraje ve složení Antoš, Kubina (HSKB), Knop obsadila 3. místo v mladším dorostu, a Kristýna Maštalířová (S3.A) – štafeta Libereckého kraje ve složení Horká (HSKB), Maštalířová, Knopová kategorii starších dorostenek s velkým náskokem vyhrála.

Výborné výsledky byly podtrženy dalšími medailemi oddílových závodnic:

Karolína Kunzová (ml. dky) – sprint „F“ – 1. místo; 4km „F“ – 2. místo; štafeta 1. místo;

Karolína Preislerová (ml. dky) – 4km „F“ – 1. místo; štafeta 1. místo.

Díky vysoké nemocnosti v průběhu sezony se někteří závodníci ještě nestihli dostat do optimální formy a pohody. Ve štafetě starších dorostenců to potvrdili závodníci na prvních dvou úsecích – M. Bartůněk (S1. A) a K. Kopal (S2. A), kteří sahali po stříbrné medaili, ale vzhledem k výše uvedené nemoci neměla naše štafeta 3. adekvátní úsek.

Věříme, že i další závody budou minimálně tak úspěšné.