Memoriál Zuzany Krejčové 2011

8. května 2011

Tak jako každoročně, i letos Liberecko vzpomínalo na atletku Zuzanu Krejčovou, která podlehla zraněním způsobeným na závodech v roce 2000.

Na libereckém atletickém stadionu se sešly týmy gymnazistů z Libereckého kraje a jednoho gymnázia z Německa, aby zase po roce změřily své síly.

Jako první se na start štafety 4 x 400 metrů postavili krátce po 10. hodině zástupci primy. Ve složení Kozák, Šimůnková, Klust a Šafaříková se naše štafeta umístila na velmi pěkném 3. místě. Následovaly štafety studentů sekundy, kde Behúl, Wetckeová, Hujerová a Hájek po napínavém finiši nakonec napodobili úspěch kolegů z primy a obsadili taktéž 3. místo. První vítězství nám však zajistila až štafeta tercie. Díky pomoci Schuberta, Němečkové a Dvořáka donesla famózní finišmanka Bičianová náš štafetový kolík do cíle na první pozici. Na tuto radost vzápětí chtěli navázat i kvartáni/kvartánky, jelikož loni, ještě jako tercie, vyhráli také. Tentokrát to však Valtrovi, Hanušové, Huškovi a Vélové stačilo „pouze“ na další 3. místo.

Po krátkém vyhlášení výsledků mladších následovaly závody starších. Nejprve závodili chlapci. Procházka, Patrman, Kracík a Spura v závodě dominovali, a tak společnými silami získali pro naši školu další vítězství. Závod dívek se na předních pozicích rozhodl již na prvním úseku, to ale ostatním členkám družstva naší školy neubralo na bojovnosti. Tilňáková, Marešová, Kracíková a Balousová doběhly na opět skvělém 3. místě. Největší pozornost však na sebe poutal hlavní závod, a to 2 x 800 metrů. Úkolu reprezentace Gymnázia Dr. Randy se zhostili Král a Kuříková. Jindřich závod velmi dobře rozběhl a připravil tak Petře velmi pěknou pozici. Ta dílo dokonala a s kolíkem nad hlavou proběhla cílem jako první.

Byl velmi pěkný pocit sledovat reprezentanty našeho gymnázia, jak se střídají na stupních vítězů v každé z kategorií. Tento pocit pak dovršil vítězoslavný výkřik paní profesorky Drábkové, když přijímala diplom pro nejúspěšnější školu celého 11. ročníku Memoriálu Zuzany Krejčové.

Shrnutí:

• 3. místo – Prima (Kozák A., Šimůnková N., Klust D., Šafaříková P.)
  • 3. místo – Sekunda (Behúl O., Wetckeová N., Hujerová T., Hájek T.)
  • 1. místo – Tercie (Schubert F., Němečková E., Dvořák J., Bičianová M.)
  • 3. místo – Kvarta (Valtr J., Hanušová K., Hušek M., Vélová A.)
  • 1. místo – Starší chlapci (Procházka M. /1.A/, Patrman M. /V7.A/, Kracík J., Spura F. /oba 3.A/)
  • 3. místo – Starší děvčata (Tilňáková K., Marešová I. /obě V6.A/, Kracíková P. /3.A/, Balousová D. /1.A/)
  • 1. místo – 2 x 800m (Král J. /V5.A/, Kuříková P. /V8.A/)