Mistrovství České republiky v letním biatlonu

Mistrovství České republiky v letním biatlonu

28. září 2015

Ve dnech 25.–27. 9. se v Novém Městě na Moravě uskutečnilo Mistrovství České republiky v letním biatlonu.

Letní biatlon má následující varianty: letní biatlon na kolečkových lyžích, letní biatlon na horských kolech a varianta s klasickým během. U tohoto mistrovství se jednalo o poslední jmenovanou variantu. Proběhly zde tři závody: rychlostní závod, supersprint a závod s hromadným startem. Na start se ve všech kategoriích postavilo 186 sportovců, kteří reprezentovali 45 družstev z celé republiky.

V sobotu dopoledne se naši závodníci postavili na start rychlostního závodu a odpoledne je čekal supersprint.

V rychlostním závodě dosáhli následujících umístění: Adéla Chlupová se v kategorii dorostenek A stala mistryní České republiky, Nikol Majcherová v téže kategorii obsadila sedmé místo. V kategorii dorostenek B skončila Anna Trpišovská na desáté příčce. Dominik Štulík se v kategorii dorostenců B umístil na čtvrtém místě, lepší umístění mu uniklo o tři desetiny vteřiny. Poslední kategorií, ve které měl Klub biatlonu a lyžování sportovního gymnázia své zástupce, byla kategorie juniorek. V ní Hana Zapadlová obsadila druhé místo a Anna Puskarčíková si doběhla pro místo třetí.

V odpoledním mistrovském supersprintu naši sportovci bojovali ze všech sil a rovněž se jim povedlo dosáhnout skvělých výsledků. Adéla Chlupová, Hana Zapadlová a Dominik Štulík obsadili ve svých kategoriích první místa.

Nedělní chladné a větrné počasí dávalo tušit, že závod s hromadným startem bude zajímavý a pro sportovce náročný, a že trestné kolo bude hojně navštěvováno. I s těmito podmínkami se však naši závodníci dokázali vypořádat a dosáhli pěkných výsledků. Adéla Chlupová skončila ve své kategorii opět na prvním místě a odvezla si mistrovský titul ze závodu s hromadným startem. Díky třem prvním místům byla spolu s Pavlou Schornou, která ovládla všechny závody v kategorii žen A, nejlepší závodnicí celého mistrovství. Nikol Majcherová v kategorii dorostenek A bojovala až do posledních metrů a obsadila čtvrté místo, od lepšího umístění ji dělily čtyři desetiny vteřiny. Anna Trpišovská obsadila čtvrté místo a Dominik Štulík místo šesté. Juniorky Hana Zapadlová a Anna Puskarčíková obsadily druhou a pátou příčku. Všichni naši sportovci dosáhli na mistrovství v letním biatlonu pěkných umístění.