Mistrovství světa juniorů – Podium pro Petra Knopa!!!!

4. února 2014

Po celý týden (pondělí 27. 1. 2014 – pondělí 3. 2. 2014) probíhalo v italském údolí Val di Fiemme MISTROVSTVÍ SVĚTA JUNIORŮ a závodníků do 23 let..

Středeční sprint volně se konal za slunečného počasí, podmínky na závody byly výborné. Za těchto podmínek obsadil Petr Knop 18. místo, další z našich závodníků (na jaře maturující) Jakub Antoš 43. místo. Během noci ze čtvrtka na pátek spadlo v celých Alpách půl metr nového sněhu, starty byly odloženy o hodinu. V těchto těžkých podmínkách se jel skiathlon 10 km klasicky + 10 km volně. Nejlépe si v závodě vedl Petr Knop, který po klasické části jel do depa na vedoucí pozici, bohužel po chybě v depu, kdy téměř upadl na přezouvacím koberci, vyjížděl do druhé části z desáté pozice. Výborným výkonem a neskutečnou bojovností se dokázal vrátit do skupiny bojující o medaile, ale stálo ho to tolik sil, že při rozhodujícím nástupu do bojů o medaili, již nestihl zareagovat. I tak vybojoval podium za skvělé 5. místo; Jakub Antoš bojoval ve skupině o místo 30., nakonec obsadil 34. místo.

V neděli byla na programu desítka klasicky. I přesto, že údolí ve Val di Fiemme bývá nazýváno jako slunečné, v neděli se borci museli poprat z dalším typem počasím a to deštěm. Zřejmě neúplně ideální lyže a únava z předchozích závodů způsobily, že ačkoliv jsme tajně doufali v medaili, bylo na závodnících vidět, že to bude hodně velký boj. I tak si nejlépe vedl opět Petr Knop, který s nemalou ztrátou obsadil 19. místo, Jakub Antoš místo 44. Celý program uzavřely v pondělí 3. 2. 2014 štafety. Naši závodníci ve složení Šeller – Knop – Antoš – Kordutch obsadili 10. místo.