MS v přespolním běhu 2018

17. dubna 2018

Ve dnech od 2. do 7. dubna se družstvo chlapců naší školy, ve složení Jakub Augsten, Matěj Bříza, Ondřej Budský, Tomáš Lengyel, Jan Málek a Vadym Rishko, zúčastnilo MS v přespolním běhu v Paříži.

V pondělí ráno, místo abychom šli na pomlázku a vyšlehali kamarádky, jsme jeli na letiště. Tam jsme nasedli do letadla a během dvou hodin jsme už byli v Paříži, kde na nás již čekal objednaný autobus, který nás dovezl na hotel.

Druhý den dopoledne nás odvezli na prohlídku tratě, která vedla v parku před Eiffelovou věží. Jakmile jsme měli po tréninku a trenéři po coach-meetingu, odvezli nás zpět na hotel. Večer byl zahajovací ceremoniál, naším vlajkonošem byl zvolen narozeninový oslavenec Jakub Augsten.

Středa byla ten důležitý den, běžel se závod. Ráno nás opět odvezli na závodiště a nám nezbývalo nic jiného, než se co nejlépe připravit na závod. Startovalo se v 15.00 a naše družstvo se umístilo na krásném 14. místě z 28 týmů. Po závodě následoval společenský večer, kde každý stát představoval tradice, kulturu a spousty dalších zvyklostí své země.

Čtvrtek byl výletním dnem. Navštívili jsme Louvre se spoustou krásných obrazů včetně toho nejznámějšího – Mona Lisa. Následovala procházka městem k neméně známému chrámu Notre-Dame a na vyhlídku Panthéon. Večer byl zakončen projížďkou lodí.

Mistrovství bylo zakončeno v pátek takzvanou „štafetou přátelství“ konanou na fotbalovém stadionu druholigového Paris FC. Tento závod ale nebyl stejný jako ty, na které jsme zvyklí. Běžel se na 200 m s tácem v rukou, na něm sklenička s vodou, okolo pasu zástěra a běžci byli rozlosováni do týmů skrz celé startovní pole. V cíli nebyl vítěz ani poražený. Večer bylo slavnostní zakončení a hned v sobotu se jelo zpátky domů.

Celý náš tým si pobyt velmi užil, přivezl si spoustu nových zkušeností, přátelství a rozhodně děkujeme všem, kteří se zasloužili o to, že jsme na této skvělé akci mohli být.