Naše volejbalistky budou hrát extraligu

10. dubna 2012

Náš volejbalový tým postoupil do extraligy juniorek. Za tímto cílem šla děvčata trpělivě po celou sezónu. V té příští tedy zase budou hrát soutěž, do které svými výkony a nasazením jednoznačně patří. A jak celé barážové klání viděl jejich trenér?

Místo: hala UP Olomouc
6. – 8. dubna 2012
Výsledky:
Pátek: Prostějov – Nový Jičín 2 – 3! Prostějov, vítěz skupiny 1 JKY III vedl 2 – 0 na sety, od třetího setu se Nový Jičín na hřišti se 6 zkušenými hráčkami rozhodl, že se vývoji zápasu nepoddá a další 3 sety byl lepším týmem. Pro mne překvapení, ale NJ řešil během sezóny v extralize vnitřní problémy, neúčast některých klíčových hráček v týmu, ale na kvaldu se připravil!
B. Jablonec n. N. – Sokol Žižkov 3 – 0 Jednoznačný zápas, rozhodl servis a důraz na síti, výborný výkon celého týmu, excelovala na útoku Ivana Lipovská a v obraně v poli libero Anna Prokůpková.
Sobota:
Prostějov – Žižkov 3 – 1. Šternberk – Nový Jičín 2 – 3, domácí tým vedl 11 – 6 v pátém setu, ale opět rozhodla erudice hráček Nového Jičína.
Šternberk -Šokol Žižkov 3 – 2, domácí se po pětisetovém vítězství vrátili do hry o postup o jedno ze dvou postupových míst.
V sobotu dopoledne jsem s Ivanou Lipovskou absolvoval kolečko ve FN v Olomouci, koleno a jedna ze dvou našich klíčových smečařek byla out z turnaje.
Jablonec – Prostějov
3 – 2 !!! – hrálo se místo rozpisu od 15. 00! od 17. 05!
Zápas, ve kterém měl prostějovský tým ve třetím a čtvrtém setu několik mečbolů a byl až do koncovky třetího setu lepším týmem. Kvalitu Ivany Lipovské jsme nedokázali nahradit, ale ubojovali jsme koncovku třetího setu – díky emočním vůdcům týmu, kapitánce Karolíně Jurkové, liberu Aničce Prokůpkové, hráčky střídavě brečely a hecovaly se! To samé ve čtvrtém setu, kdy jsme vedli 18 – 10, ale opět mečboly soupeře. Pátý set jsme zvládli a zvítězili 15 – 8.
Využíváme právo na 90 minutovou pauzu.
Šternberk – B. Jablonec 2 – 3 !!! (zápas zahájen ve 20. 40!!!)
První dva sety jsme si přenesli euforii z vítězství nad Prostějovem a zvládli dvě koncovky. Ve třetím setu nám došel fyzický i psychický kyslík. Ve čtvrtém setu vedl soupeř 12 – 8, ale hráčky zvedly hlavu a v koncovce jsme nepotvrdili 2 mečboly. Pátý set začal ve 22. 30. dva poslední míče zvládla Míša Mlejnková, nejlepší hráčka turnaje, nejdříve zasmečovala ze zóny II po našem příjmu a nahrávce Míši Přibíkové přes 2 blok domácích metr do soupeřova pole a vzápětí vypálila z dálky své torpédo na servisu a soupeř honil balón, smeč metr do autu a postup do extraligy!!!
Sestava: Míša Přibíková – nahrávačka, celý turnaj propolykala, ale zvládla všechny klíčové okamžiky zápasů se Žižkovem, Prostějovem a Šternberkem! hraje agresívně „mužsky“ ve výskoku, výborný servis a stabilita nahrávavek!
Smečařky: Ivana Lipovská – odehrála pouze páteční zápas, ale je to hráčka s velkou herní erudicí a neúprosná útočnice, se 172 centimetry neuvěřitelné!
Pája Tomisová – bojovala v sobotu a v neděli na postu druhé smečařky místo Ivany Lipovské a týmu pomohla hlavně na přihrávce a bojovností v poli.
Martina Skružná – střídala se s Pájou Tomisovou a má vynikající servis, zvládla klíčové okamžiky obou sobotních zápasů!
Blokařky – Petra Pechová – důrazná útočnice, nedařilo se jí lépe blokovat, trochu hořela na servisu, to je její silná zbraň! Učí se hrát bez větších výkyvů!
Katka Havlíková – prožila si několik psychických krizí, když se jí nedařilo zablokovat útok Prostějova jak na středu sítě tak na kraji, výborně servírovala a v rozhodujících momentech prokázala bojovného ducha. Proti Šternberku už byla hlavou dál a to se projevilo ještě zlepšeným výkonem!
Diagonální hráčka – Karolína Jurková, kapitánka týmu – má obrovsky bojovné volejbalové srdce, dokáže vyhecovat na hřišti i volejbalovou mrtvolu! Uhrála klíčové míče, kdy odlehčila na hlavním kůlu našim smečařkám, zablokovala v rozhodujících momentech obou zápasů a především 1 blok proti nejlepší hráčce Šternberka v koncovce 5. setu byl fantastický. Výborný servis a polařka duší!
Libero – Anička Prokůpková – druhý emoční vůdce našeho týmu, povahou smečařka, ale hraje na liberu a začíná se z ní stávat výborná přihrávačka a ještě lepší polařka, také umí vyhecovat mančaft do varu!
Míša Mlejnková – nejdůraznější útočnice turnaje, variabilní a technicky nadstandartní hráčka, smečařka, výborně přihrávala a do zápasů se po zranění Ivany Lipovské vložila na 100%, zvládla všechny klíčové okamžiky s Prostějovem a Šternberkem, příslib budoucnosti českého ženského volejbalu!
Neděle:
Nový Jičín – Žižkov 3 – 1 Toto vítězství znamenalo, že postupují týmy Jablonce a Nového Jičína. Turnaj se zbytečně dohrával 2 zápasy
Nový Jičín – Jablonec 3 – 0 V zápase jsem dal příležitost dalším hráčkám, liberu Báře Kubáčkové, nahrávačkám Kristýně Ulvrová, Anně Rupertové, na diagonále si pro změnu zahrála Katka Havlíková, na bloku kapitánka Kája Jurková, Zasloužený odpočinek po úspěšné sezóně už v tomto zápase dostaly juniorské reprezentantky smečařka Míša Mlejnková a libero Anna Prokůpková.
Šternberk – Prostějov 0 – 3
Poděkování Standovi Dubskému, který týmu vytvořil dokonalý servis a v sobotu večer ve 23. 30 dopřál týmu královskou večeři.