Náš volejbalový tým postoupil do extraligy juniorek. Za tímto cílem šla děvčata trpělivě po celou sezónu. V té příští tedy zase budou hrát soutěž, do které svými výkony a nasazením jednoznačně patří. A jak celé barážové klání viděl jejich trenér?

Místo: hala UP Olomouc
6. – 8. dubna 2012
Výsledky:
Pátek: Prostějov – Nový Jičín 2 – 3! Prostějov, vítěz skupiny 1 JKY III vedl 2 – 0 na sety, od třetího setu se Nový Jičín na hřišti se 6 zkušenými hráčkami rozhodl, že se vývoji zápasu nepoddá a další 3 sety byl lepším týmem. Pro mne překvapení, ale NJ řešil během sezóny v extralize vnitřní problémy, neúčast některých klíčových hráček v týmu, ale na kvaldu se připravil!
B. Jablonec n. N. – Sokol Žižkov 3 – 0 Jednoznačný zápas, rozhodl servis a důraz na síti, výborný výkon celého týmu, excelovala na útoku Ivana Lipovská a v obraně v poli libero Anna Prokůpková.
Sobota:
Prostějov – Žižkov 3 – 1. Šternberk – Nový Jičín 2 – 3, domácí tým vedl 11 – 6 v pátém setu, ale opět rozhodla erudice hráček Nového Jičína.
Šternberk -Šokol Žižkov 3 – 2, domácí se po pětisetovém vítězství vrátili do hry o postup o jedno ze dvou postupových míst.
V sobotu dopoledne jsem s Ivanou Lipovskou absolvoval kolečko ve FN v Olomouci, koleno a jedna ze dvou našich klíčových smečařek byla out z turnaje.
Jablonec – Prostějov
3 – 2 !!! – hrálo se místo rozpisu od 15. 00! od 17. 05!
Zápas, ve kterém měl prostějovský tým ve třetím a čtvrtém setu několik mečbolů a byl až do koncovky třetího setu lepším týmem. Kvalitu Ivany Lipovské jsme nedokázali nahradit, ale ubojovali jsme koncovku třetího setu – díky emočním vůdcům týmu, kapitánce Karolíně Jurkové, liberu Aničce Prokůpkové, hráčky střídavě brečely a hecovaly se! To samé ve čtvrtém setu, kdy jsme vedli 18 – 10, ale opět mečboly soupeře. Pátý set jsme zvládli a zvítězili 15 – 8.
Využíváme právo na 90 minutovou pauzu.
Šternberk – B. Jablonec 2 – 3 !!! (zápas zahájen ve 20. 40!!!)
První dva sety jsme si přenesli euforii z vítězství nad Prostějovem a zvládli dvě koncovky. Ve třetím setu nám došel fyzický i psychický kyslík. Ve čtvrtém setu vedl soupeř 12 – 8, ale hráčky zvedly hlavu a v koncovce jsme nepotvrdili 2 mečboly. Pátý set začal ve 22. 30. dva poslední míče zvládla Míša Mlejnková, nejlepší hráčka turnaje, nejdříve zasmečovala ze zóny II po našem příjmu a nahrávce Míši Přibíkové přes 2 blok domácích metr do soupeřova pole a vzápětí vypálila z dálky své torpédo na servisu a soupeř honil balón, smeč metr do autu a postup do extraligy!!!
Sestava: Míša Přibíková – nahrávačka, celý turnaj propolykala, ale zvládla všechny klíčové okamžiky zápasů se Žižkovem, Prostějovem a Šternberkem! hraje agresívně „mužsky“ ve výskoku, výborný servis a stabilita nahrávavek!
Smečařky: Ivana Lipovská – odehrála pouze páteční zápas, ale je to hráčka s velkou herní erudicí a neúprosná útočnice, se 172 centimetry neuvěřitelné!
Pája Tomisová – bojovala v sobotu a v neděli na postu druhé smečařky místo Ivany Lipovské a týmu pomohla hlavně na přihrávce a bojovností v poli.
Martina Skružná – střídala se s Pájou Tomisovou a má vynikající servis, zvládla klíčové okamžiky obou sobotních zápasů!
Blokařky – Petra Pechová – důrazná útočnice, nedařilo se jí lépe blokovat, trochu hořela na servisu, to je její silná zbraň! Učí se hrát bez větších výkyvů!
Katka Havlíková – prožila si několik psychických krizí, když se jí nedařilo zablokovat útok Prostějova jak na středu sítě tak na kraji, výborně servírovala a v rozhodujících momentech prokázala bojovného ducha. Proti Šternberku už byla hlavou dál a to se projevilo ještě zlepšeným výkonem!
Diagonální hráčka – Karolína Jurková, kapitánka týmu – má obrovsky bojovné volejbalové srdce, dokáže vyhecovat na hřišti i volejbalovou mrtvolu! Uhrála klíčové míče, kdy odlehčila na hlavním kůlu našim smečařkám, zablokovala v rozhodujících momentech obou zápasů a především 1 blok proti nejlepší hráčce Šternberka v koncovce 5. setu byl fantastický. Výborný servis a polařka duší!
Libero – Anička Prokůpková – druhý emoční vůdce našeho týmu, povahou smečařka, ale hraje na liberu a začíná se z ní stávat výborná přihrávačka a ještě lepší polařka, také umí vyhecovat