Návrat do bílé stopy

Návrat do bílé stopy

Návrat do bílé stopy

14. března 2019

Stejně jako v uplynulých letech, tak i letos byl pro studenty sexty a druhého ročníku na týden mezi 11. a 15. únorem připraven lyžařský výcvik v malebném prostředí, které poskytují pouze Jizerské hory. Letos bylo na kopcích sněhu víc než dostatek, a proto nám nic nebránilo doma popadnout lyže, hůlky, sjezdovky, snowboardy a vyrazit.

První den nás autobus dopravil s běžkařskou výbavou na bedřichovský stadion. Po svižném rozdělení do skupin podle výkonnosti a za mírného sněžení jsme vyrazili na menší výlety.

V úterý jsme běžky vyměnili za sjezdovky a zamířili do areálu Malinovka. Počasí se sice měnilo každým okamžikem, ale to na naše sjezdařské výkony nemělo žádný vliv. Při zpáteční cestě, když se do jednoho autobusu snažilo vměstnat přes 50 lidí, nabralo spojení nemalé zpoždění, což nám ale starosti nedělalo a v brzkých odpoledních hodinách byli všichni doma.

Středu jsme věnovali sjezdování celou, tentokráte však na Tanvaldském Špičáku. Většinu dne bohužel pršelo, ale ani to nás neodradilo a s velkým zápalem jsme celý den brousili svahy ze všech stran.

Na čtvrtek byl naplánován celodenní výlet na běžkách z Bedřichova. Některé skupiny najely více kilometrů, některé méně, troufám si ale tvrdit, že všichni si ten den užili a budou na něj ještě dlouho v dobrém vzpomínat.

Poslední den jsme ráno odcestovali do Harrachova, kde na nás čekala exkurze do tamní sklárny a pivovaru. Později jsme navštívili muzeum skoků na lyžích, ve kterém nebyl kousek místa, který by nás nezaujal. Celý týden jsme završili týmovými závody na louce nedaleko od slavných harrachovských skokanských můstků. Není důležité, kdo vyhrál, ale to, že každý tým do toho šel s vervou a hlavně že si to všichni pořádně užili.

Kromě pár puchýřů, naražených kostrčí a jedné autem přejeté běžky přežili všichni kurz ve zdraví, za což vděčíme i paním profesorkám Krupčíkové a Rýdlové, a pánům profesorům Janderovi, Podoubskému a Blahoutovi. Všichni to s námi vydrželi až do konce a my jim za to děkujeme.

Marek Sýkora, V6. A

Video