Návštěva prezidenta republiky v naší škole

Návštěva prezidenta republiky v naší škole

19. dubna 2011

19. duben 2011 se nepřehlédnutelným způsobem vepsal do kroniky školy. Naše gymnázium totiž navštívil prezident Václav Klaus s chotí…

Horečné a pečlivé přípravy, opakovaná kontrola všech detailů protokolu, zmatek. To vše provázelo úterní dopoledne na Randovce. Bezpečnostní kontrola všech prostor, instrukce studentům a v 11:15 očekávaný příjezd prezidentské kolony konečně předznamenaly s napětím očekávaný slavnostní okamžik.

Už při přivítání pana prezidenta před budovou školy bylo zřejmé, že tolik obávané formality prezidentské návštěvy nebudou tím nejpodstatnějším. V debatě se studenty, která v tělocvičně školy následovala, osvědčil pan prezident, že hravě dokáže zaujmout 200 studentů poutavým vyprávěním, ale i nadhledem a vtipem. Příjemná atmosféra, která návštěvu pana prezidenta provázela, jako by podtrhla prosluněné jarní počasí, které venku vládlo, a podle přímých reakcí zúčastněných ji cítili i ti žáci školy, kteří v tělocvičně být nemohli a sledovali slavnostní setkání v přímém internetovém přenosu ve svých učebnách.

Konečně posuďte sami v přiložené fotogalerii, kterou pro naši školu nafotil nadějný mladý fotgraf Dominik Pech z V7.A.