Návštěva z Kaufbeurenu

Návštěva z Kaufbeurenu

30. září 2005

Již dvanáct let trvá přátelství Gymnázia a Sportovního gymnázia Dr. Randy a Gymnázia Jakoba Bruckera v bavorském Kaufbeurenu. Každoročně se potkávají studenti a vyučující němčiny obou gymnázií při pravidelných výměnách. Podruhé se o uplynulém víkendu setkali i učitelé obou škol…

Zhruba dvacítka německých pedagogů dorazila v pátek do Jablonce, aby oplatila svým kolegům návštěvu z května 2003. Tehdy se slavilo deset let spolupráce. Tento víkend se v oslavách pokračovalo.

Po pátečním přijetí ve škole se s programem pokračovalo v sobotu dopoledne, kdy si Němci prohlédli centrum města. Byli přijati starostou Jiřím Čeřovským, kterého si mnozí pamatovali ještě z dob jeho působení na gymnáziu. Díky slunečnému počasí bylo možné shlédnout na Jablonec také z radniční věže a z rozhledny Bramberk. Sobotní odpoledne strávili v doprovodu jabloneckých kolegů v Jizerských horách, prohlédli si Josefodolskou přehradu, dokonce i ze štoly hráze a prošli se kolem ní na Prezidentskou chatu a Královku. Odpoledne zakončil zápas volejbalových týmu obou škol.

V neděli byla na programu návštěva zámku ve Frýdlantu, hejnického kostela nebo harrachovského muzea skla. Vzhledem k sobotní porážce 2:3 si němečtí volejbalisté vyžádali odvetu, v níž tentokraá stejným poměrem své jablonecké soupeře přehráli. Celý víkend byl zakončen bowlingovým kláním a přátelským posezením.

Spolupráce jabloneckého a kaufbeurenského gymnázia pokračuje druhou desítkou let. Z tváří všech zúčastněných bylo patrné, že bude pokračovat ještě mnoho let a že toto setkání nebylo jistě poslední.