Němci v Jablonci – Kaufbeuren 2017

Němci v Jablonci – Kaufbeuren 2017

7. června 2017

Ve dnech 27. 5. – 1. 6. proběhla druhá část výměny mezi naší školou a Jakob-Brucker gymnázia v Kaufbeurenu.

V sobotu večer si každý z patnácti účastníků letošní výměny odvezl domů svého partnera. Neděle proběhla zcela v režii jednotlivých rodin, ale již od pondělí byl program společný. Ještěd, Liberec, raftování na Jizeře, Český ráj a zámek Sychrov, Praha, střelba pod vedením trenéra Šourka, výtvarka, angličtina a české lidové písně, to vše jsme za týden stihli. A hlavně koupání na přehradě, grilování a hodně němčiny a angličtiny. Myslím, že nikdo ze studentů své účasti nelitoval.

L. Sejnová

Byla to určitě skvělá zkušenost. Skvělá parta lidí i Čechů i Němců. Všichni byli moc milý a dobře se starali. Doufám, že se zvládneme domluvit i na dalším termínu setkání, třeba o prázdninách. Navštívili jsme motokáry, které byli velmi pěkné a vcelku levné. Ačkoli jsem v Česku mluvila převážně německy, zlepšila jsem si oba jazyky.

Děkuji za skvělou úžasnou nezapomenutelnou výměnu

Anička H.

Děkujeme za skvělé dva týdny. Z některých z nás nebyli jen výměnní partneři, ale stali jsme se velmi dobrými kamarády. Chystáme se zůstat v kontaktu a dále se vídat, děkujeme za skvělou příležitost.

Eliška O.

Minulý týden byl stejně jako v Kaufbeurenu super. Program po celý týden byl atraktivnější než v Kaufbeurenu, což znělo velmi často i z úst Němců :) nejlepším dnem hodnotím úterý, kdy jsme byli na raftech a koloběžkách, což nás mimo jiné dost spřátelilo. Středa v Praze byla taktéž vydařená, všem Němcům se Praha líbila. Myslím si, že jsme jim poskytli velké zážitky z Česka a budou na ně vzpomínat :)

Děkujeme za organizaci celé akce

Dan Ž.

Byly to hezké dva týdny.

Rafty na Malé Skále byly hezké osvěžení celého programu.

Příští rok rád pojedu znovu.

JIrka D.

Zajímavá zkušenost… Výměnný partner sice nebyl zrovna komunikativní, a ani společných zájmů jsme moc nenašli. S ostatními Němci jsme si ale sedli skvěle, a tak můžu tento výměnný pobyt zhodnotit jako vydařený.

Verca H.

Zažili jsme dva skvělé týdny s opravdu milými lidmi. Stali se z nás přátelé, udržujeme kontakt a těšíme se na další setkání. Snad už červencové.

Honza K.

Celý týden jsem si náramně užil. Bylo krásné dát si týden pauzu od školy a trávit čas s přáteli z Čech i Německa. Další shledání s touto partou Němců je velkou motivací k účasti ve výměnné stáži i příští rok. Jen škoda, že se nemůžeme vídat častěji. Děkuji za organizaci této akce.

Adam B.

Všichni jsme se těšili na ten čas, kdy se nám kamarádi z Německa vrátí a ten čas konečně nastal. Každodenní nabitý program nás s německými kamarády ještě víc sblížil, každý den program s učiteli a večerní program v režii nás, samotných studentů, se Němcům moc líbil, stejně jako nám. Doufám, že tohle nebylo naše poslední setkání, a že se uvidíme třeba na středověkém festivalu v Kaufbeurenu letos v létě. Myslím, že to by bylo vážně super!

Markéta P.