Nemohu vám slíbit nic než krev, dřinu, slzy a pot

5. května 2014

..tato slova pronesl Winston Churchill v roce 1940. Nic jiného nesliboval ani pan profesor Jandera při nominaci na štafetový závod.

Již po čtrnácté se ve středu 30.4. konal na libereckém atletickém stadionu štafetový závod na uctění památky Zuzany Krejčové, která zahynula při nehodě na atletických závodech v roce 2000. Přes pečlivou nominaci našich profesorů prošli jen vybraní žáci s ambicemi na velmi dobré umístění.

Po úvodním zahájení se jako první na štafetu 4x400m vydal tým primánů ve složení Šikola, Fiala, Stuchlíková, Nedomlelová. Tento tým si nevedl vůbec špatně a nakonec skončil na nejméně oblíbeném místě, tedy čtvrtém. V kategorii studentů sekund nás reprezentoval nadějný tým ve složení Vondružka, Hujerová, Hájková, Heidrich. Celý závod se naši reprezentanti pohybovali v popředí, ovšem na posledním úseku si finišující Heidrich mohl doběhnout pro solidní umístění, ale při urputném boji o druhé místo s velmi dobře fyzicky připravenou Němkou upustil štafetový kolík jen pár metrů před cílem a tak se rozplynul sen na medaili i v této kategorii. V dalším závodě se konečně zrodil náš první medailový sen. Štafeta ve složení Müller, Pencová, Balatka, Bartošová doběhla po přesvědčivém výkonu na třetím místě. Studenti kvarty Šafaříková, Bastlová, Tichý, Umlauf v další kategorii ovšem podali natolik skvělý výkon, že neměli soupeře a tak získali první zlato.

Všichni přítomní si nemohli nechat ujít královskou kategorii určenou pro studenty vyššího gymnázia. Celý náš tým byl ve veliké pohodě a tuto náladu si hodlal udržet i po závodě. Krátce po jedenácté hodině ranní odstartoval první člen štafety Hájek. Po slibném startu se ovšem začal lehce propadat ale po první předávce se držel náš tým nabitý hvězdami na pátém místě. Na druhém úseku běžící Kubista vylepšil tuto pozici těsně za špici, tedy na druhé místo, kde třetí člen štafety To bojoval o první místo, které nakonec v poslední zatáčce vybojoval a předal těsně na prvním místě finišujícímu Kočíbovi. Ten byl ovšem stíhán velmi rychlými soupeři. Nakonec vše dopadlo dobře a naše štafeta opanovala královskou kategorii.

Naši studenti opět ukázali nadvládu především ve starších kategoriích, ale nesmíme opomenout ani žáky nižšího gymnázia, kteří si nevedli vůbec špatně. Celé středeční slunečné odpoledne zpříjemnily i získané medaile. A nezbývá nám tedy nic jiného než se těšit na další ročník tohoto závodu, který snad už nemůže dopadnout lépe.