Není Kahoot jako Kahút

Není Kahoot jako Kahút

Není Kahoot jako Kahút

21. září 2020

Už vás nebaví pořád hrát Kahoot a chcete vyzkoušet něco nového? Pak bychom vám rádi představili Kahút pro Sony PlayStation, který si vyzkoušeli francouzštináři ze sexty.

Ti pozornější z vás si možná právě říkají: “Ale nepotřebujeme na Kahoot tak alespoň 10 hráčů? Vždyť do PlayStation jdou zapojit jen dva ovladače!” A ano, máte pravdu*. Proto jsme museli průběh hry trochu poupravit.

V Kahútu, narozdíl od Kahootu, nehrajou hráči samostatně, ale v týmech. 10 hráčů se rozdělí do 2 týmů, takže vzniknou 2 týmy po 5 hráčích.

Hra se skládá ze dvou kol. V prvním kole se všichni hráči z každého týmu prostřídají. Každý hráč zde odpoví na 3 otázky. Čím rychleji odpoví, tím více bodů získá.

Až se všichni hráči prostřídají, hra převede body každého týmu nasbírané z minulého kola na čas do druhého kola. Do tohoto kola postoupí pouze jeden hráč z každého týmu (tým se dohodne, kdo byl ten nejlepší).

Ve druhém kole jde o rychlost. Oběma týmům se spustí odpočet. Pokud hráč odpoví správně, získá 2 vteřiny, jinak ztratí 4 vteřiny. Kdo vydrží nejdéle, aniž by klesl na nulu, vyhrává hru.

Pokud máte konzoli PlayStation se dvěma ovladači a 9 dalších kamarádů, kteří umí francouzsky a chcete si všichni zahrát tento nepředstavitelně úžasný Kahút na téma frankofonie, hru si můžete stáhnout zde (pozn. redakce: kdo by nevěděl, jak hru na PlayStation zprovoznit, nechť kontaktuje autora článku. Redakce nenese za poškození zařízení nesprávnou manipulací žádnou zodpovědnost!).

Tento článek byl napsán za trest jako poděkování panu Koutkovi, že nám svolil připojit PlayStation do projektoru v multimediální učebně. Měli jsme drobné technické potíže (projektor zobrazoval hru černobíle) (pozn. redakce: to je tak, když k modernímu projektoru zapojíte prehistorickou herní konzoli :) ), ale i přes to jsme si hru všichni užili (tedy alespoň doufám).

Michal Procházka, V6.A

* Ano, jsem si vědom, že pomocí tzv. multitapů lze připojit až 8 ovladačů najednou. Jenže nemám ani multitap, ani 8 ovladačů.

(pozn. redakce – záběry byly pořízeny před zavedení povinnosti nosit roušky i ve třídě :) )