Ocenění nejlepších studentů

Ocenění nejlepších studentů

17. listopadu 2007

17. listopad je datem každoročního setkávání studentů a pedagogů Gymnázia v ulici Dr. Randy. U příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii jsou již tradičně oceněni nejlepší studenti školy za uplynulý rok. Sešli se ve středu v sále na Střelnici a společně zatleskali těm nejlepším…

Aby byl podpořen slavnostní ráz akce, pozvání přijal starosta Jablonec a bývalý ředitel školy Petr Tulpa, který spolu se současným ředitelem Tomášem Hofrichterem předával ceny. Každý sport ještě reprezentovala jedna známá osobnost ze sportovního světa. Atletům blahopřála tyčkařka Pavla Rybová – Hamáčková, několikanásobná medailistka ze světových soutěží, volejbalistkám Lucie Václavíková, dlouholetá opora reprezentačního týmu. Mezi těmito osobnostmi nechyběli absolventi školy – lyžařka Kamila Rajdlová, biatlonistka Michaela Baletková a cyklista Marek Nebesář.

Oceněna byla zhruba čtyřicítka maldých sportovců a vstupenkou na pódium byla alespoň medaile z mistrovství České republiky. Mezi nejúspěšnější patřily v minulé sezóně atletka Klára Kolomazníková a lyžařka Tereza Skrbková – obě dvojnásobné mistryně republiky. Českou republiku reprezentovali na světových soutěžích lyžař Tomáš Krupčík, atleti Lucie Havránková a Ondřej Svoboda, biatlonistka Jana Bečajová a cyklisté Aleš Vojta a Michal Šimerle. Nezaostaly ani volejbalistky TU Liberec, které studují a trénují na jabloneckém gymnáziu. V kategorii kadetek skončily na mistrovství republiky na třetím místě a juniorky byly čtvrté.

Ceny byly rozdány také v kategorii nejúspěšnějších studentů. Tady se mezi oceněnými představili Petr Kabelka, Zdeněk Šubčík, Vojtěch Dziewiecki nebo Tomáš Gogár – všichni vítězové krajských kol olympiád. Ceny předával emeritní rektor Technické univerzity v Liberci David Lukáš.

Celý program doprovázela svou produkcí kapela The Exots, složená převážně ze studentů 1.A.