Oybin 2017

Oybin 2017

4. května 2017

Dne 25. 4. se němčinářská část s paní učitelkou Vrajíkovou a panem učitelem Bicencem vydala na celodenní výlet do německého Oybina a Jornsdorfu. V úterý ráno jsme se sešli na vlakové zastávce a jeli do Žitavy, vystoupili jsme, udělali pár ,,selfíček”, a následně jsme jeli parní lokomotivou do Oybina.

V Oybině jsme pěkně po svých došli až na zříceninu a měli zde asi půl hodiny času. Prošli jsme si hrad v různých skupinkách a vylezli jsme na rozhlednu (mezitím jsme samozřejmě udělali dalších milion fotek). Rozhledna měla okolo 120 schodů (byla to celkem ,,fuška”), ale výhled byl krásný. Akorát byla škoda, že jsme neměli o trochu více času, ale asi to bude těmi fotkami (jooo, to bude ,,stopro” tím).

Poté jsme se přesunuli dolů do města, akorát jsme měli celkem smůlu, protože z ,,jakéhosi neznámého” důvodu byly všechny obchody zavřené (s výjimkou jednoho, kde byly pouze pohledy).

Po asi dvaceti minutách (trochu zklamaní) jsme se vydali do vesničky Jornsdorf, kde jsme měli zamluvenou prohlídku Schmetterlingshausu. Při cestě do této vesnice jsme hráli šiškovou válku (co jiného dělat při cestě lesem) a udělali jsme i dobrý skutek (jeden kluk už nemohl nahoru do prudkého kopce, tak mu jedna holka pomohla, což je hezké, že jsme na sebe hodní a vycházíme spolu lépe než v primě).

V motýlím domě nám pán, který zde pracuje, povyprávěl něco málo o tomto domě a pak už jsme šli na prohlídku. Myslím si, že se všem líbila, protože tu neměli jen motýly, ale i opičky, křepelky, pavouky, hady, želvy, chameleony a jiné živočichy. Když už jsme byli s prohlídkou hotoví, tak jsme si mohli něco koupit v ,,bufíku” (ovšem ten bufet nebyl tak super jako u nás ve škole).

Na konci celého výletu nás čekal kvíz, jak dobře jsme poslouchali (nebo taky neposlouchali). Potom jsme nasedli na parní lokomotivu, jeli směr nádraží Zittau a užívali si cestu venku. V Žitavě jsme nasedli do vlaku a jeli do Jablonce. Výlet byl podařený, na počasí jsme měli obrovské štěstí, akorát ty obchůdky nás maličko zamrzely. Moc děkujeme paní učitelce Vrajíkové a panu učiteli Bicencovi za velikou ochotu a trpělivost s námi jet. Bylo to super!