Pět lyžařských medailí z Mistrovstí ČR

22. září 2013

O uplynulém víkendu 14. – 16. 9. 2013 se konalo letní Mistrovství České republiky běžců na lyžích.

V sobotu se naši závodníci poprali o mistrovské tituly v běhu na kolečkových lyžích v jabloneckých Břízkách. Nejvíce se dařilo v kategorii juniorů, kdy na trati 15km volně vyhrál Jakub Antoš, druhý byl o 2,6 vteřiny Petr Knop a čtvrté místo připadlo Jonáši Bešťákovi. Ve stejný den obsadila v kategorii juniorek v běhu na 10km Věra Kartousová 4.místo a výborné výkony podtrhla Tereza Hujerová, kdy v kategorii mladších dorostenek v běhu na 5km obsadila pěkné 5. místo. Stejného výsledku, tzn. 5. místo, obsadil i Marek Černohorský v kategorii dorostenců starších, kteří závodili v běhu na 10km.

V neděli čekal závodníky výběh z Pilínkova na Ještěd. V něm suverénně vyhrál junior Petr Knop, Jonáš Bešťák byl 6. Další medaile připadla Marku Černohorskému, který si v kategorii starších dorostenců doběhl pro stříbro, Věra Kartousová v juniorkách pro bronz.

Všem závodníkům za předvedené výkony gratulujeme!!